Mercedes v Belgii ztratil možná kvůli předepsaným hodnotám Pirelli

Ve Spa-Francorchamps nedokázal Mercedes bojovat o vítězství, a i když zatím neví proč, jedním z faktorů mohly být povinné hodnoty pro užití pneumatik.
Mercedes v Belgii ztratil možná kvůli předepsaným hodnotám Pirelli

"Nemyslím, že se nám podařilo auto správně připravit pro Spa," řekl šéf Mercedesu AMG Ross Brawn pro Autosport. "V pátek ráno si to nesedlo a pokračovalo to tak. Nebyli jsme daleko, ale nebyli jsme na tom tak dobře jako v minulých závodech."

Jako první se nabízí úvaha o nastavení, ale chování vozu v rychlých pasážích bylo různé.

"Jestli to je kvůli filozofii nastavení nebo některým změnám, které jsme udělali, to si budeme muset projít. Naše změny jsou letos poměrně dobré, co se týče korelace, a náš aerodynamický balík určitě dělal to, co měl."

"Ale nebyli jsme moc dobří v prvním sektoru, naše výkonnost v Eau Rouge byla špatná, ale auto mělo dobrou přilnavost v rychlých zatáčkách, což bylo trochu divné."

Proto není vyloučeno, že to byla záležitost pneumatik, i když v trochu jiné podobě, než jsou klasické problémy se zahříváním nebo degradací.

"Další věc je, že omezení pro odklon kol a tlak (v pneumatikách) byla přísnější než dřív, a to mohl být faktor v relativním srovnání. Musíme to lépe pochopit a porozumět dopadům."

Po GP Velké Británie Pirelli nejenže změnilo pneumatiky, ale také prostřednictvím FIA nutí týmy dodržovat jisté hodnoty tlaku vzduchu a odklonu kol, aby zajistilo bezpečnost.

Diskuze (8) Další článek: Webberových problémů na startech už bylo moc, říká Red Bull
16. března | Možné strategie pro závod podle Pirelli odkaz
16. března | Haas dostal za nebezpečné vypuštění Magnussena do cesty Pérezovi 5000 euro.

GP Austrálie 2019

Pátek 15. března 2019
1. trénink Hamilton (1:23.599)
2. trénink Hamilton (1:22.600)
Sobota 16. března 2019
3. trénink Hamilton (1:22.292)
Kvalifikace Hamilton (1:20.486)
Neděle 17. března 2019
Závod Bottas