Mercedes v Belgii ztratil možná kvůli předepsaným hodnotám Pirelli

Ve Spa-Francorchamps nedokázal Mercedes bojovat o vítězství, a i když zatím neví proč, jedním z faktorů mohly být povinné hodnoty pro užití pneumatik.
Mercedes v Belgii ztratil možná kvůli předepsaným hodnotám Pirelli

"Nemyslím, že se nám podařilo auto správně připravit pro Spa," řekl šéf Mercedesu AMG Ross Brawn pro Autosport. "V pátek ráno si to nesedlo a pokračovalo to tak. Nebyli jsme daleko, ale nebyli jsme na tom tak dobře jako v minulých závodech."

Jako první se nabízí úvaha o nastavení, ale chování vozu v rychlých pasážích bylo různé.

"Jestli to je kvůli filozofii nastavení nebo některým změnám, které jsme udělali, to si budeme muset projít. Naše změny jsou letos poměrně dobré, co se týče korelace, a náš aerodynamický balík určitě dělal to, co měl."

"Ale nebyli jsme moc dobří v prvním sektoru, naše výkonnost v Eau Rouge byla špatná, ale auto mělo dobrou přilnavost v rychlých zatáčkách, což bylo trochu divné."

Proto není vyloučeno, že to byla záležitost pneumatik, i když v trochu jiné podobě, než jsou klasické problémy se zahříváním nebo degradací.

"Další věc je, že omezení pro odklon kol a tlak (v pneumatikách) byla přísnější než dřív, a to mohl být faktor v relativním srovnání. Musíme to lépe pochopit a porozumět dopadům."

Po GP Velké Británie Pirelli nejenže změnilo pneumatiky, ale také prostřednictvím FIA nutí týmy dodržovat jisté hodnoty tlaku vzduchu a odklonu kol, aby zajistilo bezpečnost.

Diskuze (8) Další článek: Webberových problémů na startech už bylo moc, říká Red Bull
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.