Mercedes v Belgii ztratil možná kvůli předepsaným hodnotám Pirelli

Ve Spa-Francorchamps nedokázal Mercedes bojovat o vítězství, a i když zatím neví proč, jedním z faktorů mohly být povinné hodnoty pro užití pneumatik.
Mercedes v Belgii ztratil možná kvůli předepsaným hodnotám Pirelli

"Nemyslím, že se nám podařilo auto správně připravit pro Spa," řekl šéf Mercedesu AMG Ross Brawn pro Autosport. "V pátek ráno si to nesedlo a pokračovalo to tak. Nebyli jsme daleko, ale nebyli jsme na tom tak dobře jako v minulých závodech."

Jako první se nabízí úvaha o nastavení, ale chování vozu v rychlých pasážích bylo různé.

"Jestli to je kvůli filozofii nastavení nebo některým změnám, které jsme udělali, to si budeme muset projít. Naše změny jsou letos poměrně dobré, co se týče korelace, a náš aerodynamický balík určitě dělal to, co měl."

"Ale nebyli jsme moc dobří v prvním sektoru, naše výkonnost v Eau Rouge byla špatná, ale auto mělo dobrou přilnavost v rychlých zatáčkách, což bylo trochu divné."

Proto není vyloučeno, že to byla záležitost pneumatik, i když v trochu jiné podobě, než jsou klasické problémy se zahříváním nebo degradací.

"Další věc je, že omezení pro odklon kol a tlak (v pneumatikách) byla přísnější než dřív, a to mohl být faktor v relativním srovnání. Musíme to lépe pochopit a porozumět dopadům."

Po GP Velké Británie Pirelli nejenže změnilo pneumatiky, ale také prostřednictvím FIA nutí týmy dodržovat jisté hodnoty tlaku vzduchu a odklonu kol, aby zajistilo bezpečnost.

Další článek: Webberových problémů na startech už bylo moc, říká Red Bull

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10