Mercedes už ví, co vyřadilo Rosberga v Singapuru

Mercedes už ví, co přesně způsobilo odstoupení Nica Rosberga z Velké ceny Singapuru.
Mercedes už ví, co vyřadilo Rosberga v Singapuru

Nico Rosberg měl krátce před startem problémy, kvůli kterým se musel vrátit do boxů. Nakonec se sice vydal na startovní rošt, ale nedokázal se odlepit do zaváděcího kola a musel startovat z konce pit lane. V závodě se ovšem trápil a při první zastávce v boxech nakonec odstoupil. Jeho vůz byl špatně ovladatelný, šlo pouze řadit a i to jen s obtížemi.

Mercedes už krátce po závodě věděl, že problémem byla kabeláž ve sloupku řízení. Přesný důvod ale znám nebyl a celá část vozu tak byla odeslána do Brackley k podrobné analýze.

V pátek večer Mercedes vydal prohlášení, ale neudělal to úplně nejšťastnějším způsobem.

Forenzní analýza ukázala, že elektronické systémy sloupku řízení byly kontaminovány cizí substancí. Kontaminace nebyla viditelná a neprojevila se až do chvíle, kdy Nico v neděli vyjel na startovní rošt. Výsledkem byl okamžitý zkrat elektronického okruhu, což způsobilo, že Nico nemohl ovládat nastavení motoru.

Tohle poněkud tajemné prohlášení skoro vypadá, jako by se jednalo o sabotáž. Cizí substancí prý ale byla látka, která se běžně používá při výrobě.

Zajímavé je, že celý systém používá Mercedes už 6 let a nikdy nebyl žádný problém.

Diskuze (116) Další článek: Graf: Bezpečnost formule 1 od 50. let
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00