Mercedes už ví, co vyřadilo Rosberga v Singapuru

Mercedes už ví, co přesně způsobilo odstoupení Nica Rosberga z Velké ceny Singapuru.
Mercedes už ví, co vyřadilo Rosberga v Singapuru

Nico Rosberg měl krátce před startem problémy, kvůli kterým se musel vrátit do boxů. Nakonec se sice vydal na startovní rošt, ale nedokázal se odlepit do zaváděcího kola a musel startovat z konce pit lane. V závodě se ovšem trápil a při první zastávce v boxech nakonec odstoupil. Jeho vůz byl špatně ovladatelný, šlo pouze řadit a i to jen s obtížemi.

Mercedes už krátce po závodě věděl, že problémem byla kabeláž ve sloupku řízení. Přesný důvod ale znám nebyl a celá část vozu tak byla odeslána do Brackley k podrobné analýze.

V pátek večer Mercedes vydal prohlášení, ale neudělal to úplně nejšťastnějším způsobem.

Forenzní analýza ukázala, že elektronické systémy sloupku řízení byly kontaminovány cizí substancí. Kontaminace nebyla viditelná a neprojevila se až do chvíle, kdy Nico v neděli vyjel na startovní rošt. Výsledkem byl okamžitý zkrat elektronického okruhu, což způsobilo, že Nico nemohl ovládat nastavení motoru.

Tohle poněkud tajemné prohlášení skoro vypadá, jako by se jednalo o sabotáž. Cizí substancí prý ale byla látka, která se běžně používá při výrobě.

Zajímavé je, že celý systém používá Mercedes už 6 let a nikdy nebyl žádný problém.

Další článek: Graf: Bezpečnost formule 1 od 50. let

13:15 | Jezdci si budou muset dávat pozor na traťové limity v první a čtvrté zatáčce.
11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10