Mercedes už testuje vůz pro příští rok v aerodynamickém tunelu

Týmy postupně přesouvají své zdroje na vývoj vozu pro rok 2017.
Mercedes už testuje vůz pro příští rok v aerodynamickém tunelu

Mercedes letos přišel o vítězství jen v jednom závodě. Max Verstappen vyhrál ve Španělsku, ale výsledek byl ovlivněn kolizí jezdců Mercedesu.

Vypadá to na další dominantní sezónu, kterou oproti očekáváním zatím Ferrari nikterak nenarušuje. Na druhou stranu se z mlhy vynořil Red Bull, nad nímž nyní zejména po upgrade Renaultu visí otazníky.

U Mercedesu se proto stále věnují letošnímu vozu, ale současně už také tomu pro příští rok. Mnoho týmů bude své zdroje přesouvat na příští rok rychleji a ve větším počtu než je obvyklé. Příští rok budeme mít nové širší pneumatiky i nová pravidla v oblasti aerodynamiky.

Podle Auto Motor und Sport Mercedes minulý týden poprvé vyzkoušel model vozu pro rok 2017 v aerodynamickém tunelu.

Mercedes neponechává nic náhodě ale ani pro letošní rok. V Kanadě testuje některé díly pro závod v Baku (zadní křídlo). Ten je sice městským okruhem, ale s ohledem na dlouhé rovinky tam jezdci mohou dosahovat velmi vysokých rychlostí.

Ale ani konkurence nespí. Red Bull přivezl balíček vylepšení a to včetně o 1,5 cm kratšího nosu. U Ferrari nasadí nové turbo.

Foto: Getty Images / David Ramos

Další článek: Grosjean se zúčastní závodu NASCAR zřejmě až příští rok

15:16 | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.