Mercedes už opět trápí degradace pneumatik

Už to vypadalo, že se stříbrné šípy uměly s opotřebením pneu poprat. Na horkém Nürburgringu se ovšem znovu ozvaly staré známé potíže. AKTUALIZOVÁNO
Mercedes už opět trápí degradace pneumatik

Lewis Hamilton stál dvakrát za sebou na pole position a dvakrát za sebou ji nedokázal přeměnit ve stupně vítězů. V obou případech hrály velkou roli pneumatiky. Po lopotném závodě si nakonec dojel pro páté místo. Staré frustrace se vracejí.

"Snažím se trochu se ovládat, protože o těchto pneumatikách vážně nemůžu říct nic lichotivého. Nemůžu si vysvětlit, proč jsme se tak šíleně trápili, ale takový je už motorsport. Jediné pozitivum je, že jsme získali pár bodů. 

Je to ohromná škoda, tým dělá maximum a odvádí skvělou práci. Auto je rychlé, to bez debat, jen z nějakého důvodu nefunguje na těchto pneu. Neúčast na nadcházejících testech nám nepomůže, ale s tím už nic nenaděláme. 

Musíme se holt snažit udělat vše, co bude možné a doufat a modlit se, že nová verze pneumatik nám konečně sedne," řekl Hamilton.

Nico Rosberg jel s jinou strategií než jeho týmový parťák, ale ani on se nevyhnul potížím. V cíli byl nakonec devátý.

"Vůz se dneska neřídil zrovna dobře. Hodně nás trápily zadní pneumatiky, a proto jsme se nedokázali rovnat hochům vpředu. Alespoň jsem se mohl zabavit po přezutí na měkké pneumatiky. Podařilo se mi svést pár pěkných závodů a dojet si pro body. 

Musíme ale lépe porozumět novým pneumatikám. Vypadá to, že nová konstrukce trochu zamíchala rozložením sil, zvláště v tomto horkém počasí. V dalších několika týdnech musíme hodně zapracovat, abychom zajistili, že do Maďarska dorazíme v dobré formě," má jasno Rosberg.

Další článek: Na domácí trati panoval Vettel naháněný Lotusem!

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.