Mercedes už opět trápí degradace pneumatik

Už to vypadalo, že se stříbrné šípy uměly s opotřebením pneu poprat. Na horkém Nürburgringu se ovšem znovu ozvaly staré známé potíže. AKTUALIZOVÁNO
Mercedes už opět trápí degradace pneumatik

Lewis Hamilton stál dvakrát za sebou na pole position a dvakrát za sebou ji nedokázal přeměnit ve stupně vítězů. V obou případech hrály velkou roli pneumatiky. Po lopotném závodě si nakonec dojel pro páté místo. Staré frustrace se vracejí.

"Snažím se trochu se ovládat, protože o těchto pneumatikách vážně nemůžu říct nic lichotivého. Nemůžu si vysvětlit, proč jsme se tak šíleně trápili, ale takový je už motorsport. Jediné pozitivum je, že jsme získali pár bodů. 

Je to ohromná škoda, tým dělá maximum a odvádí skvělou práci. Auto je rychlé, to bez debat, jen z nějakého důvodu nefunguje na těchto pneu. Neúčast na nadcházejících testech nám nepomůže, ale s tím už nic nenaděláme. 

Musíme se holt snažit udělat vše, co bude možné a doufat a modlit se, že nová verze pneumatik nám konečně sedne," řekl Hamilton.

Nico Rosberg jel s jinou strategií než jeho týmový parťák, ale ani on se nevyhnul potížím. V cíli byl nakonec devátý.

"Vůz se dneska neřídil zrovna dobře. Hodně nás trápily zadní pneumatiky, a proto jsme se nedokázali rovnat hochům vpředu. Alespoň jsem se mohl zabavit po přezutí na měkké pneumatiky. Podařilo se mi svést pár pěkných závodů a dojet si pro body. 

Musíme ale lépe porozumět novým pneumatikám. Vypadá to, že nová konstrukce trochu zamíchala rozložením sil, zvláště v tomto horkém počasí. V dalších několika týdnech musíme hodně zapracovat, abychom zajistili, že do Maďarska dorazíme v dobré formě," má jasno Rosberg.

Další článek: Na domácí trati panoval Vettel naháněný Lotusem!

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10