Mercedes upravil název týmu a oznámil datum nasazení nového vozu

Součástí názvu týmu Mercedes je od nynějška AMG. Německá automobilka se tak rozhodla ještě více propagovat ve formuli 1 svůj tovární tuning.
Mercedes upravil název týmu a oznámil datum nasazení nového vozu

Mercedes AMG Petronas Formula One Team - pod tímto názvem bude v příští sezóně soutěžit tovární stáj stuttgartské automobilky. Ve jménu má nově společnost AMG, která již více než 40 let vylepšuje vozy s trojcípou hvězdou ve znaku.

AMG se ve formuli 1 doposud podepisovalo jen na zpomalovací a lékařský vůz (safety a medical car). Teď se kromě názvu týmu objeví i u motorů, které Mercedes dodává kromě své tovární stáje také McLarenu a Force Indii. Nyní se motorová divize F1 v Brixworthu jmenuje Mercedes AMG High Performance Powertrains.

V oznámení o změně názvu tým Mercedes také prozradil, že svůj monopost pro rok 2012, jenž nese označení W03, nasadí až do druhých předsezónních testů, které začnou 21. února v Barceloně.

"Jako vždy jsou zimní testy a výrobní proces kompromisem mezi časem, který budete věnovat hledání výkonnosti v továrně, a časem, který budete věnovat výkonnosti na trati v testech," připomněl šéf týmu Ross Brawn. "Věříme, že rozhodnutí nasadit auto do druhého zimního testu je optimálním kompromisem pro náš program designu a vývoje F1 W03."

Další článek: Na cenách Autosportu slavili úspěch Vettel, Button a di Resta

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen