Mercedes upravil kouzelné tlačítko, potvrdil Hamilton

Mercedes provedl dočasnou úpravu tlačítko, které měl Lewis Hamilton omylem aktivované při restartu závodu v Baku.

Lewis Hamilton při restartu závodu v Baku probrzdil a vyjel mimo trať. Místo druhého nebo dokonce prvního místa dojel mimo body. Jak se hned ukázalo, měl aktivováno „kouzelné tlačítko“, kterým zahřívá přední pneumatiky.

K čemu slouží kouzelné tlačítko, které Hamiltona připravilo o cenné body?

K čemu slouží kouzelné tlačítko, které Hamiltona připravilo o cenné body?

Technický šéf Mercedesu Mike Elliott později uvedl, že Hamilton chyby nedělá a tlačítko tým upraví, aby se incident neopakoval.

„Když jsem mluvil s Lewisem, tak měl pocit, že na tom měl podíl viny. Ale skutečnost je taková, že Lewis dělá velmi málo chyb, což ho odlišuje od některých jiných jezdců.“

„Je naší povinností pokusit se mu dát auto, ve kterém je pro něj těžší dělat chyby. Musíme se podívat, jak to můžeme zlepšit. Pro příští závod dojde ke změnám.“

Na tlačítku je kryt

Při rozhovoru s médii Hamilton ve čtvrtek potvrdil, že došlo k úpravám.

„Dali jsme na něj kryt, abychom se ujistili, že se ho v budoucnu nemohu omylem dotknout,“ řekl Hamilton.

„Je to krátkodobé řešení. Je zřejmé, že není snadné změnit nebo přesunout tlačítka na volantu. Budeme hledat dlouhodobější řešení.“

Hamilton nesouhlasí s tím, že by se z jeho strany jednalo o chybu nebo o důsledek tlaku ze strany Verstappena, který je nyní ve vedení šampionátu.

„Rozhodně to nebyl žádný tlak ze strany Maxe a ani to nepovažuji za chybu. Necítím žádný tlak, cítím se celkem uvolněně.“

„Nemůžete být vždy perfektní. Chyba je, když často vyjíždíte mimo trať kvůli tomu tomu, že minete brzdný bod, nebo když narazíte do zdi.“ Podle Hamiltona došlo k něčemu, co se mohlo stát kdykoliv. 

Váš názor Další článek: Vzorce a grafy. Podívejte se, jak bude FIA ode dneška měřit tlaky pneumatik
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00