Mercedes ukázal nové zbarvení. Kvůli boji proti rasismu bude letos černé

Mercedes před Rakouskem mění zbarvení. Tradiční stříbrná barva Mercedesu bude upozaděna na úkor černé.

Williams není jediným týmem, který představil nové zbarvení. Tým z Grove k tomu byl donucen kvůli odchodu titulárního sponzora. Mercedes bude více černý kvůli boji proti rasismu. 

Williams představil nové zbarvení

Williams představil nové zbarvení

Podle Mercedesu jde o „závazek zlepšit rozmanitost našeho týmu a sportu a signál týmu, že bojuje proti rasismu a diskriminaci ve všech jeho podobách.“

Mercedes měl od roku 1954 ve F1 vždy stříbrnou barvu jako odkaz na stříbrné šípy, což je příběh s vazbami na Česko. Historicky ještě starší je ale barva bílá – v počátctích motorsportu měly vozy zbarvení podle států (červená Itálie, bílá Německo atd.).

Letos bude ale vůz W11 černý. Zůstává ale zelená, která souvisí s Petronasem, červená od partnera INEOS a také červená hvězda na krytu motoru (připomínka Nikiho Laudy).

„Rasismus a diskriminace nemají v naší společnosti, našem sportu ani v našem týmu místo: tohle je to, v co v Mercedesu věříme. Ale mít správnou víru a správné myšlení není dostačující, pokud mlčíme,“ řekl šéf týmu Toto Wolff.

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Rakouska od roku 1997 po dnešek

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10