Mercedes ukázal nové zbarvení. Kvůli boji proti rasismu bude letos černé

Mercedes před Rakouskem mění zbarvení. Tradiční stříbrná barva Mercedesu bude upozaděna na úkor černé.

Williams není jediným týmem, který představil nové zbarvení. Tým z Grove k tomu byl donucen kvůli odchodu titulárního sponzora. Mercedes bude více černý kvůli boji proti rasismu. 

Williams představil nové zbarvení

Williams představil nové zbarvení

Podle Mercedesu jde o „závazek zlepšit rozmanitost našeho týmu a sportu a signál týmu, že bojuje proti rasismu a diskriminaci ve všech jeho podobách.“

Mercedes měl od roku 1954 ve F1 vždy stříbrnou barvu jako odkaz na stříbrné šípy, což je příběh s vazbami na Česko. Historicky ještě starší je ale barva bílá – v počátctích motorsportu měly vozy zbarvení podle států (červená Itálie, bílá Německo atd.).

Letos bude ale vůz W11 černý. Zůstává ale zelená, která souvisí s Petronasem, červená od partnera INEOS a také červená hvězda na krytu motoru (připomínka Nikiho Laudy).

„Rasismus a diskriminace nemají v naší společnosti, našem sportu ani v našem týmu místo: tohle je to, v co v Mercedesu věříme. Ale mít správnou víru a správné myšlení není dostačující, pokud mlčíme,“ řekl šéf týmu Toto Wolff.

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Rakouska od roku 1997 po dnešek

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10