Mercedes trápí „šum“ okolo převodovky

Nechybělo moc a některý z mercedesu mohl rozšířit už tak početný seznam jezdců, kteří neviděli cíl Velké ceny Rakouska. Oba vozy trápil problém se senzorem převodovky. Celá věc je ale složitější.
Mercedes trápí „šum“ okolo převodovky

Mercedes měl v závodě velké problémy, nebo to tak alespoň působilo v týmovém rádiu. Tým žádal jezdce, aby se pokud možno vyhýbali obrubníkům.

Traťový šéfinženýr Andrew Shovlin vysvětlil, že nejde přímo o technický problém, který by se dal vyřešit výměnou jedné části převodovky. Jedná se o nárůst elektrického šumu v průběhu jízdy na trati. Příčinou je rozvržení vnitřních prvků ve voze W11 v kombinaci s vibracemi, které vůz přenáší po najetí na obrubník.

Mercedes problém zaregistroval poprvé v pátek na konci jednoho z tréninků na voze Valtteriho Bottase. „To bylo první znamení, že máme problém,“ řekl Shovlin.

Šéfové Mercedesu a Red Bullu mají odlišné názory na viníka i výši trestu

Šéfové Mercedesu a Red Bullu mají odlišné názory na viníka i výši trestu

„V sobotu se problémy opakovaly. Když jsme se dostali do závodu, očekávali jsme to, protože to vypadá, že se jedná o vlastnost modelu. Když auto vyjede, tak se problém v určitém okamžiku objeví. Je jen otázkou, jak brzy.“

Shovlin vysvětlil, že příčina problémů souvisí s narůstajícím elektrickým rušením uvnitř systémů auta, které nakonec začne mít dopad na převodovku a její senzory.

Bottase znervózňovaly safety cary, Hamilton označil střet s Albonem za závodní incident

Bottase znervózňovaly safety cary, Hamilton označil střet s Albonem za závodní incident

„Neprojevuje se to jako jedna věc. V podstatě jde o hromadění elektrického  šumu. Začne to zasahovat do různých systémů. U Valtteriho jsme to viděli asi od poloviny závodu.“  U Hamiltona se problém objevil také, i když o něco později. 

Mercedes nyní řeší, jaké kroky před dalším závodem udělat, aby šum minimalizoval. Je možné, že dojde k úpravám na převodovce, ale je nepravděpodobné, že by tým musel převodovky vyměnit.

Foto: Getty Images 

Další článek: BBC: Fernando Alonso se vrací do F1, bude závodit za Renault

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00