Mercedes touží po úspěchu víc než kterýkoliv jiný tým, míní Hamilton

Na Lewise Hamiltona zapůsobilo odhodlání, které mají členové týmu Mercedes. S větším nadšením se nikde jinde nesetkal.
Mercedes touží po úspěchu víc než kterýkoliv jiný tým, míní Hamilton

"Prošel jsem si to tu a je tu skvělá atmosféra, skvělý duch, stejně jako v mém předchozím týmu," popisoval dojmy z nového působiště. "Lidé se tu zdají být hladovější než kterákoliv jiná skupina lidí, kterou jsem kdy viděl."

Co se týče šancí na úspěch, drží se ale Hamilton raději při zemi. "Myslím, že je důležité být trpělivý a realista," uvedl. "Je třeba si uvědomit, co se dělo ve formuli 1 poslední tři roky, moje zkušenosti z McLarenu za posledních šest let, vývoj vozu každý rok a jak dlouho trvá vyvinout auto a najít během sezóny sekundu, když si uvědomíte, že Mercedes ztrácel v Brazílii 1,1 sekundy, v Suzuce to byly myslím skoro dvě sekundy."

"Takže když vidíte ty fluktuace, musíte chápat, že s evolucí vozu bude pro ně těžké získat za tři měsíce dvě sekundy, nebo kolik to je. Takže to si musím dobře uvědomit. Ale vím, že ti lidé pracují na maximum a každý detail se počítá, a na tom pracují."

"Je to maraton, ne sprint. Je to dlouhodobá záležitost. Doufám, že letos dokážeme být konkurenceschopní. Pokud budeme v prvním závodě vpředu, bude to působivé, ale pokud ne, prostě na tom budeme dál pracovat."

"Auto jsem ani neřídil, takže nevím, jaké problémy měli. Nemůžu třeba říct: ´Musíme se zaměřit na tuto oblast.´ Loni neměli dost přítlaku. Rok 2014 asi bude trochu lepší příležitost, protože se začíná od začátku."

Co se týče personálního obsazení Mercedesu, Hamilton byl ujištěn, že ve vedení týmu zůstane Brawn. Příchod Paddyho Lowea ale neočekává, myslí si, že zůstane u McLarenu.

Diskuze (36) Další článek: Brawn doufá, že u Mercedesu zůstane dlouho, ale ještě se nezavázal