Mercedes těžil z rychlých zastávek a bezchybného výkonu jezdců

Mercedes měl dnes nejrychlejší zastávky, spolehlivý vůz i rychlé jezdce. Michael Schumacher dojel šestý a Nico Rosberg po startu z poslední řady desátý.
Mercedes těžil z rychlých zastávek a bezchybného výkonu jezdců

Mercedes po taktické stránce Velkou cenu Japonska v Suzuce zvládl výborně. Oba jezdci se mohli opřít o rychlou práci mechaniků. Jejich zastávky byly vůbec nejrychlejší. Oba navíc byli rychlí i na trati. V kombinaci obojího se posunuli závodním polem směrem dopředu. Michael Schumacher, který absolvoval na tvrdších gumách až závěrečný stint, dojel šestý. Nico Rosberg, který na tvrdší sadě naopak začínal, se z předposledního místa na roštu dostal až na desáté v cíli.

"Maximálně jsme využili potenciál našeho auta a zajeli dobrý závod," hodnotil Schumacher a pochvaloval si, jak tým po celý víkend pracoval. "Myslím, že jsme nemohli čekat víc. Zastávky byly perfektně načasované a všechno šlo podle plánu. "

Sedminásobný šampión také pogratuloval svému krajanovi Vettelovi i celému týmu Red Bull k zisku titulu. "Měli úžasný rok. Je velmi emocionální vidět ho znovu s titulem. Jsem za něho šťastný a tak trochu na něho i hrdý," přiznal.

Rosberg si dnes užil předjíždění a s bodem je spokojen. "Je to jedna z nejtěžších tratí na předjíždění, takže start z konce roštu znamenal, že budu mít náročnou práci. Před závodem jsem doufal, že budu mezi osmým a desátým místem. Přestože by bylo pěkné být výše, je to pořád skvělý výsledek," radoval se mladý Němec a chválil tým za strategii a zastávky. "Po tak komplikovaném víkendu doufám, že budu mít v Koreji normální víkend a bojovat o obvyklé pozice."

Také on pogratuloval svému krajanovi: "Sebastiane, gratuluji, titul si zasloužíš." Ve stejném duchu se vyjádřili také nejvyšší představitelé týmu Ross Brawn a Norbert Haug, kteří svorně pochválili své jezdce za výborné výkony a mechaniky za rychlé zastávky. "Celý rok jsme byli v zastávkách silní, dnes nám to vyhrálo pozice," uvedl Brawn.

Diskuze (48) Další článek: Vettel: Těžko se mi hledají ta správná slova
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00