Mercedes: Testování je nepřehledné, FIA v něm udělá pořádek

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn uvítal snahu Mezinárodní automobilové federace vyjasnit situaci kolem veškerého testování mimo závodní víkendy.
Mercedes: Testování je nepřehledné, FIA v něm udělá pořádek

Po vynesení rozsudku nad Mercedesem FIA oznámila, že si posvítí na testovací praktiky obecně.

"FIA se celým tímto problémem teď zabývá a nejde jen o tuto konkrétní záležitost," potvrdil Brawn Autosportu. "Týmy dělají filmové dny na Idiadě, dokážete mi to vysvětlit?"

"Testování nám za ty roky trochu ujelo a teď je třeba to korigovat. Všichni potřebujeme jasný obrázek, bude to ku prospěchu všem. FIA využije tuto příležitost, aby srovnala veškeré testování a všechny aktivity, které týmy dělají, i když příští rok to bude trochu jednodušší než teď, protože se předpokládá organizace plnohodnotných testovacích dní."

Podle šéfa německé stáje by se FIA neměla spokojit jen s dohledem nad regulérními testy, testy na rovince, filmovými dny a předváděcími jízdami. Měla by se podívat i na testování v aerodynamickém tunelu.

"FIA bude těmto oblastem věnovat mnohem víc času, protože jde o aktivity mimo závodní víkendy, které vyžadují kontrolu a dohled, stejně jako ostatní věci v kompetenci FIA, jako je testování aerodynamiky. FIA se zorganizuje tak, aby zajistila vyrovnané podmínky pro všechny."

Další článek: Domácímu vítězství mám nejblíž za poslední roky, věří Hamilton

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.