Mercedes: Testování je nepřehledné, FIA v něm udělá pořádek

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn uvítal snahu Mezinárodní automobilové federace vyjasnit situaci kolem veškerého testování mimo závodní víkendy.
Mercedes: Testování je nepřehledné, FIA v něm udělá pořádek

Po vynesení rozsudku nad Mercedesem FIA oznámila, že si posvítí na testovací praktiky obecně.

"FIA se celým tímto problémem teď zabývá a nejde jen o tuto konkrétní záležitost," potvrdil Brawn Autosportu. "Týmy dělají filmové dny na Idiadě, dokážete mi to vysvětlit?"

"Testování nám za ty roky trochu ujelo a teď je třeba to korigovat. Všichni potřebujeme jasný obrázek, bude to ku prospěchu všem. FIA využije tuto příležitost, aby srovnala veškeré testování a všechny aktivity, které týmy dělají, i když příští rok to bude trochu jednodušší než teď, protože se předpokládá organizace plnohodnotných testovacích dní."

Podle šéfa německé stáje by se FIA neměla spokojit jen s dohledem nad regulérními testy, testy na rovince, filmovými dny a předváděcími jízdami. Měla by se podívat i na testování v aerodynamickém tunelu.

"FIA bude těmto oblastem věnovat mnohem víc času, protože jde o aktivity mimo závodní víkendy, které vyžadují kontrolu a dohled, stejně jako ostatní věci v kompetenci FIA, jako je testování aerodynamiky. FIA se zorganizuje tak, aby zajistila vyrovnané podmínky pro všechny."

Další článek: Domácímu vítězství mám nejblíž za poslední roky, věří Hamilton

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon