Mercedes: Testování je nepřehledné, FIA v něm udělá pořádek

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn uvítal snahu Mezinárodní automobilové federace vyjasnit situaci kolem veškerého testování mimo závodní víkendy.
Mercedes: Testování je nepřehledné, FIA v něm udělá pořádek

Po vynesení rozsudku nad Mercedesem FIA oznámila, že si posvítí na testovací praktiky obecně.

"FIA se celým tímto problémem teď zabývá a nejde jen o tuto konkrétní záležitost," potvrdil Brawn Autosportu. "Týmy dělají filmové dny na Idiadě, dokážete mi to vysvětlit?"

"Testování nám za ty roky trochu ujelo a teď je třeba to korigovat. Všichni potřebujeme jasný obrázek, bude to ku prospěchu všem. FIA využije tuto příležitost, aby srovnala veškeré testování a všechny aktivity, které týmy dělají, i když příští rok to bude trochu jednodušší než teď, protože se předpokládá organizace plnohodnotných testovacích dní."

Podle šéfa německé stáje by se FIA neměla spokojit jen s dohledem nad regulérními testy, testy na rovince, filmovými dny a předváděcími jízdami. Měla by se podívat i na testování v aerodynamickém tunelu.

"FIA bude těmto oblastem věnovat mnohem víc času, protože jde o aktivity mimo závodní víkendy, které vyžadují kontrolu a dohled, stejně jako ostatní věci v kompetenci FIA, jako je testování aerodynamiky. FIA se zorganizuje tak, aby zajistila vyrovnané podmínky pro všechny."

Další článek: Domácímu vítězství mám nejblíž za poslední roky, věří Hamilton

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10