Mercedes teprve rozhodne, co přesně bude dělat Lowe

Předčasný příchod bývalého technického ředitele McLarenu Paddyho Lowea zastihl Mercedes nepřipravený, v Brackley budou jeho roli teprve definovat.
Mercedes teprve rozhodne, co přesně bude dělat Lowe

Lowe měl původně zákaz přestoupit k Mercedesu dřív než příští rok, ale McLaren pak ustoupil a nechá ho jít už v červenu. Německá stáj z něj sice oficiálně udělala výkonného ředitele se zaměřením na techniku, ale konkrétní náplň práce teprve připravuje.

"Že k nám Paddy přijde brzy, to je samozřejmě bonus, takže bych řekl, že jsme ještě nedoladili jeho zařazení do skupiny," potvrdil šéf stáje Ross Brawn. "Jakmile přijde, bude to diskuze mezi mnou, Bobem (Bellem) a Paddym, abychom našli co nejlepší způsob, jak Paddyho využít okamžitě a jak ho využít z dlouhodobého hlediska. Takže myslím, že o tom budeme ještě hodně mluvit."

Mercedes bude chtít bývalého technického šéfa McLarenu zapojit do projektu vozu 2014 a dokonce i 2015, ale ani v tom zatím nemá úplně jasno.

"Uděláme to, co budeme považovat za nejlepší pro něj a za nejlepší roli v rámci týmu, ale upřímně teď nevím, jak to rozdělíme (mezi jednotlivé vozy), možná to bude mix," dodal Brawn.

Další článek: Nejsem dost rychlý, přiznává sebekriticky Hamilton

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?