Mercedes teď chce alespoň jeden den testů, aby si vyzkoušel nové pneumatiky

Vedení Mercedesu už nechce akceptovat trest, který dostalo od FIA za nelegální test pneumatik s Pirelli. Do Silverstonu se chce podívat alespoň na chvíli.
Mercedes teď chce alespoň jeden den testů, aby si vyzkoušel nové pneumatiky

Zákaz účasti v testu mladých talentů Mercedes akceptoval hned dvakrát. Poprvé, když mu ho udělil Mezinárodní tribunál, podruhé, když FIA umožnila účast závodních jezdců v testu kvůli testování nových pneumatik.

Jenomže pak si to rozmyslel a požádal FIA, aby mohl v Silverstonu jezdit alespoň jeden den, aby si vyzkoušel nové pneumatiky, které Pirelli bude nasazovat od Maďarska.

"Když jde o bezpečnost, bylo by dobré, pokud by všechny týmy věděly, že (pneumatiky) fungují na jejich vozech. Ale je na FIA, aby rozhodla," řekl sportovní šéf německé automobilky Toto Wolff pro Autosport.

"Bezpečnost je pro FIA prioritou a já jsem si jistý, že zabezpečí, aby to platilo pro všechny."

Šéf týmu Ross Brawn je ale skeptický. "Kdyby byly (testy) rozšířeny o jeden den, tak bychom pak měli argument, že čtvrtý den, den navíc, by měl být i pro nás, protože trest byl na tři dny," vysvětloval.

"Nemám nejnovější informace o tom, co budou (týmy) dělat s jezdci, zdá se to být různé. My určitě nebudeme moci se zúčastnit těch tří dnů a nezdá se, že by mělo dojít k prodloužení."

Další článek: Byla to katastrofa, propad do minulosti, říkají jezdci Mercedesu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.