Mercedes tápe, Hamiltonova anarchie může mít následky

Mercedes připouští, že Hamiltonovo chování v Abú Dhabí ještě může mít následky. Na druhou stranu ale jeho počínání chápe.
Mercedes tápe, Hamiltonova anarchie může mít následky

Ve voze Mercedesu s číslem 44 byli v Abú Dhabí s trochou nadsázky dva jezdci. Jeden byl členem týmu Mercedes, který si ale týmově nepočínal a neuposlechl příkazy. Druhým jezdcem byl kandidát na titul, který si počínal celkem logicky. Tak nějak to vidí Mercedes.

Když Hamilton zpomalil a brzdil Rosberga, na boxové zdi se u Mercedesu obávali o vítězství. Vettel byl na superměkké sadě s odlišnou strategií velmi rychlý.

„Musíme se podívat na celkovou situaci a zeptat se sami sebe: co to znamená? Možné je vše od změny pravidel pro příští rok, protože to v těchto kritických závodech nefungují, až po to dát jim větší volnost při vzájemném závodění,“ uvedl Toto Wolff, kterého cituje Motorsport.com.

Podle Wolffa může Mercedes přistoupit i k drsnějším opatřením, protože nejsou respektovány jeho hodnoty. „Byl by to obrat o 180 stupňů. Opravdu nevím, kam se nakonec ručička otočí.“

„Jedna polovina mi říká, že máme 1500 lidí v Brackley / Brixworthu a 300 tisíc v Daimleru, kteří vytváří hodnoty. Musíme tyto hodnoty respektovat. Dělat tohle veřejně znamená, že povyšujete sebe nad tým. Je to velmi jednoduché. Anarchie nefunguje v žádném týmu nebo společnosti.“

„Druhá polovina mi říká, že to byla v této fázi jeho jediná šance na vítězství v šampionátu. Nemůžete žádat jezdce, který je jedním z nejlepších, ne-li nejlepší, aby byl poslušným psem v autě a splnil něco, co mu jeho instinkty nedovolují.“

Mercedes 2016

  • 765 bodů
  • 19 vítězství
  • 20 pole position
  • 33 pódií

Podle Wolffa nebylo snadné udržet jezdce, tým i fanoušky šťastnými. 

„Je to o nalezení řešení, jak vyřešit problém v budoucnu, protože byl nastaven precedent.“

„Nemůžete vymyslet pravidlo pro každou jednotlivou situaci. Je to závodění. Byl by to nejnudnější sport, pokud byste měli firemní řešení pro každou jednotlivou situaci.“

„Viděli jsme velmi zábavný závod se spoustou kontroverze, o které se hodně mluví a píše. Není to nakonec to, čeho chceme dosáhnout?“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Force India slavila čtvrté místo a loučila se s Hülkenbergem

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).