Mercedes své problémy s pneumatikami zatím zcela nepochopil

Rychlejší opotřebení pneumatik, zejména těch zadních, trápí Mercedes dlouhodobě. A podle Nica Rosberga zřejmě ještě chvíli trápit bude.
Mercedes své problémy s pneumatikami zatím zcela nepochopil

Monopost Mercedesu letos vyniká v kvalifikacích, ale v závodech jeho rychlost relativně rychle upadá, protože je příliš náročný na pneumatiky. Jezdcům se nedaří udržet obutí v optimálních teplotách, buď jich nedosáhnou, nebo je překročí, v obou případech je pak výsledkem kratší životnost směsí.

"Jsem si jistý, že tomu rozumíme o něco lépe, ale v Malajsii to byly trochu jiné problémy než v Austrálii, jsou to dvě různé věci," vysvětloval Rosberg pro Autosport. "Poučili jsme se, ale není to snadné. Těm problémům zatím nerozumíme úplně, budeme postupovat krok za krokem a zlepšovat se."

Německý závodník přiznal, že dokud Mercedes problémy s pneumatikami nevyřeší, nemůže pomýšlet na vítězství.

"Auto má potenciál být velmi, velmi rychlé v kvalifikaci. Možná dokonce ještě lepší, než se nám podařilo v posledních závodech," uvedl. "Ale neřekl bych, že nám utekla pole position."

"S rychlostí, kterou máme v závodech, tak dokonce i když jste na pole position, nevyhrajete. Takže potřebujeme pracovat na závodní rychlosti."

Další článek: Budeme mít problémy postoupit do třetí části kvalifikace, odhadl Alonso