Mercedes: Stavět budeme zítra na silných startovních pozicích

Lewis Hamilton si v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie 2014 vyjel svoji druhou pole position v řadě, jeho týmový parťák Nico Rosberg se postaví do druhé řady spolu s Fernandem Alonsem.
Mercedes: Stavět budeme zítra na silných startovních pozicích

V deštivé kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie 2014 jen velmi těsně uchvátil pole position pilot Mercedesu, mistr světa z roku 2008, Lewis Hamilton, který tak o pouhách pětapadesát tisícin sekundy překonal čas čtyřnásobného mistra světa z Red Bullu - Sebastiana Vettela. Společně tak do zítřejšího závodu odstartují z první řady. 

Druhou řadu obsadí Hamiltonův týmový kolega Nico Rosberg, který v samotném závěru kvalifikace dokázal překonat čas Fernanda Alonsa z Ferrari. Němec se tak postaví při zítřejším startu na třetí místo.

Věděli jste, že...

Lewis Hamilton dnes vyhrál třiatřicátou kvalifikaci ve formuli 1, čímž se dostal na stejný počet jako dvojnásobný mistr světa Jim Clark?

„Jsem z našeho dnešního výsledku opravdu šťastný,“ řekl Hamilton. „Byla to hodně těsná kvalifikace a docela se mi ulevilo, že odcházím s pole position, protože ke konci to bylo opravdu napjaté. Moje kolo bylo dost daleko od optima. Měl jsem z toho vyždímat ještě víc, ale naštěstí to nebylo potřeba.

Podmínky byly dneska obzvlášť náročné, takže by bývalo bylo dost snadné někde něco pokazit. Ke konci už pak bylo skoro nemožné vidět, jestli je někdo za mnou. Tým opět odvedl skvělou práci, máme dobré auto a zítra už to jen musíme předvést na trati.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nico Rosberg bohužel na mokré podmínky doplatil. Nesedly mu. „Na mokrých pneumatikách jsem se v Q3 necítil úplně nejlíp. Obzvlášť pak, co se brzd týče, ale i tak jsem dokázal sebrat Fernandovi třetí místo, což je pro mě pozitivní. Od Austrálie jsme rozhodně vylepšili způsob, jakým řídíme kvalifikace, takže jsem teď byl posledním autem, které přeťalo cílovou čáru. Trať se ale bohužel moc nezlepšila.

Závod bude určitě náročný a rušný, protože se předpokládá, že počasí bude v podstatě stejné. To mi poskytne příležitost získat nějaké pozice. Na závod se těším a chci z něj dostat to nejlepší, stejně jako jsme to udělali v Melbourne,“ plánuje Rosberg.

Toto Wolff ve svém tiskovém prohlášení chválí za výkon oba piloty a dodává: „Je to pro nás speciální pole position, protože jedeme domácí závod pro našeho hlavního partnera – PETRONAS, který hrál významnou roli při vývoji životní mízy naší pohonné jednotky. To nám dodává extra hrdost při tomto úspěchu. Naším cílem je stavět zítra na těchto silných startovních pozicích, ale víme, že před sebou máme těžký závod, a to ať už je mokrý, nebo suchý. 

Další článek: Těžší piloti úmyslně nejedí a nepijí. Bude formule 1 závodem anorektiků?

Témata článku: , , ,