Mercedes stáhl odvolání proti penalizaci Rosberga

Nico Rosberg dostal penalizaci 10 sekund za to, že mu tým pomohl vyřešit problém s převodovkou. Mercedes se odvolal, ale o 24 hodin později své odvolání stáhl.
Mercedes stáhl odvolání proti penalizaci Rosberga

„Byli jsme schopni dokázat sportovním komisařům, že porucha převodovky, která by auto odstavila, byla bezprostřední,“ uvedl Mercedes. „V rámci pravidel jsme měli dovolené poradit Nicovi změnu modu.“

„Nicméně doporučení vyhnout se sedmému převodovému stupni bylo považováno za porušení TD/06-16 (technické směrnice) tedy článku 27.1 Sportovních pravidel (říká, že jezdec má vůz řídit sám bez pomoci).“

„Tým akceptuje výklad stewardů. Akceptuje jejich rozhodnutí a s tím související penalizaci.“

Mercedes prý chce jednat se zainteresovanými stranami o přeregulování sportu. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Kdo nastoupí v sezónních testech v Silverstonu?

11:01 | McLaren představí nový vůz 15. února ve 20:00.
27. ledna | V neděli se pojede virtuální velká cena. Účast přislíbili: George Russell, Nicholas Latifi, Alex Albon, Stoffel Vandoorne, Pietro Fittipaldi, Christian Lundgaard a Oscar Piastri.
27. ledna | Ferrari pokračuje v testech ve Fioranu, AlphaTauri to rozjela v Imole. Za volantem Júki Cunoda.
26. ledna | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.