Mercedes si z rychlosti soupeřů v Singapuru nic nedělá

Mercedes připustil, že se mu Red Bull a Ferrari svou čistou rychlosti v Singapuru přiblížili, věří však, že v následujících závodech ostatním znovu ujede.
Mercedes si z rychlosti soupeřů v Singapuru nic nedělá

Na okruhu Marina Bay sice Lewis Hamilton s Nicem Rosbergem obsadili letos už posedmé první řadu, startovní pole však bylo vyrovnanější.

Prvních devět jezdců se vešlo do 0.569 sekundy, druhý Rosberg, třetí Sebastian Vettel, čtvrtý Daniel Ricciardo a ještě pátý Fernando Alonso přitom za Hamiltonem zaostali o méně než čtvrt sekundy.

Svou roli v tomto podle Hamiltona sehrál také fakt, že Mercedes do Singapuru nepřivezl žádné vylepšení, Rosberg to naopak připisuje vyšším teplotám a jedinečnému profilu městského okruhu.

„Singapur je jedinečná trať a přehřívání pneumatik tady bylo největší, možná i ve srovnání se všemi dalšími okruhy, kde se jelo na superměkké směsi,” řekl Rosberg.

Jezdce Mercedesu dělilo sedm tisícin  

Jezdce Mercedesu dělilo sedm tisícin  

„A navíc je tady spousta zatáček; na rovince pneumatiky vždy ochladíte, ale tady máte jednu zatáčku, pak další, krátkou rovinku a to právě způsobuje přehřívání.

Když pak máte auto, které se méně přehřívá, můžete vidět obrovské rozdíly, takže to by mohl být jeden důvod. Možná jsme pneumatiky trochu více přehřívali. Nevím.”

Za nejtěsnější kvalifikací sezóny pak podle šéfa oddělení motorsportu u Mercedesu Toto Wolffa stálo několik faktorů.

 

Wolff: „Konečný výsledek byl mnohem těsnější, než jsme čekali. Byli jsme zvyklí na méně stresující kvalifikaci.“

 

„Singapur je jiný a rozdíly jsou menší, bylo to ale těsnější, než jsme čekali,” připustil Wolff.

„Je to proto, že to není okruh, kde hraje roli výkon? Nebo musíte být šetrní k pneumatikám, protože jejich přehřívání je problémem? Myslím, že to nemůžete přičíst jen jednomu faktoru.

Rosberg však věří, že Singapur mohl být výjimka a v následujících závodech by mohl Mercedes znovu dominovat.

„Rozhodně byli ostatní blíže, když si ale vzpomenete například na Rakousko, tak tam byly v kvalifikaci williamsy rychlejší, pak ale přišly jiné tratě a my byli znovu silní.

Musíme počkat a uvidíme, jak to bude v dalších několika závodech. Stále si myslím, že vypadáme velmi dobře a snad budou další okruhy našemu vozu sedět lépe a znovu všem ujedeme.”

Diskuze (7) Další článek: Hamilton měl v Monze startovní reakci 0,05 sekundy
16:53 | Hamilton jde před sportovní komisaře kvůli nerespektování dvojitých žlutých vlajek.
14:18 | První závod F2 vyhrál Armstrong. Piastri devátý, Čou se roztočil a dojel na chvostu pole. V závodě byly 2 safety cary, jeden (resp. dva) virtuální.
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30