Mercedes si v šampionátu týmů pohoršil, přesto je spokojený

Tým Mercedes se ocitl v paradoxní situaci. Za svými předsezónními cíli zaostává, přesto není zklamaný a převládá u něj optimismus.
Mercedes si v šampionátu týmů pohoršil, přesto je spokojený

V Brackley si dali před začátkem sezóny za cíl polepšit se ve srovnání s předchozími dvěma roky, ve kterých skončili mezi týmy na čtvrtém místě. Teď jim patří pátá příčka, přesto nejsou zklamaní.

Proč?  Protože jejich vůz dokáže bojovat o přední pozice, dokonce vyhrál jeden závod, takže vyhlídky na posun nahoru jsou dobré. "Cokoliv předpovídat nás nezrychlí, takže se musíme soustředit a pracovat na tom. Ale zdá se, že obecný trend je správný," řekl sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug pro Autosport.

"Půjde to nahoru a dolů. Ale myslím, že celková křivka směruje po první třetině sezóny nahoru. Není to: ´Hurá, hurá, můžeme slavit.´ Jde o srovnání s loňským rokem."

Stejně jako pro všechny ostatní týmy zůstávají i pro Mercedes klíčové pneumatiky. "Víme, že jsme to s nimi v prvních dvou závodech nezvládli úplně správně, vlastně jsme to nezvládli vůbec," přiznal Haug. "Ale tak to chodí, když se učíte. Kdybychom dnes jeli Austrálii nebo Malajsii, byli bychom lepší. Je nešťastné, že Nico ztratil v Austrálii ty body."

Rosberg, který v Monaku dojel druhý, je s formou Mercedesu také spokojený, a prohlásil, že šampionát pro něj vypadá dobře. Haug víceméně souhlasí, ale optimismus raději krotí.

"Ztrácí teď 17 bodů," řekl o Rosbergovi. "To není špatné. Ale neznamená to, že máte na vítězství v šampionátu. Nicméně loni jsme byli čtvrtí (mezi týmy), a kdyby nám někdo řekl, že po šesti závodech budeme ztrácet 17 bodů, asi bychom to brali."

Další článek: Klíčem k letošnímu šampionátu bude pro Red Bull Alonso, soudí Horner