Mercedes si v pátek mohl dovolit zaexperimentovat

Černé šípy udávaly tempo v trénincích na GP 70. výročí F1. Vzhledem k množství dat nasbíraných před týdnem si mohl dovolit vyzkoušet nový přístup.
Foto: Getty Images / Pool
Mercedes si v pátek mohl dovolit zaexperimentovat | Foto: Getty Images / Pool

Lewis Hamilton (2./1.)

Piloti Mercedesu byli v pátek velice vyrovnaní. V prvním tréninku Hamilton na Bottase ztratil 138 tisícin, odpoledne pak byl o 0,176 sekundy rychlejší.

„Auto jsme dobře porozuměli už minulý víkend, také jsme nasbírali dost dat. Udělali jsme pár úprav, abychom z času na jedno kolo odřízli tu a tam pár tisícin sekundy. Celkově to bylo pozitivní.

Nic jsme nezměnili, pouze nastavení. Jsou jen miniaturní věci, které ještě můžeme zlepšit. Nemáme žádná vylepšení, takže jedeme se stejným vozem, jako před týdnem. Jde zejména o to poznávat auto v odlišných podmínkách,“ tuší Hamilton.

Valtteri Bottas (1./2.)

Finský závodník je po oznámení prodloužení smlouvy s Mercedesem o další rok v dobrém rozpoložení.

„Co do nastavení jsme se toho minulý týden hodně naučili. Úvodní nastavení, se kterým jsem dnes vyjel na trať, tak bylo o poznání lepší než to, které jsem používal minulý víkend v kvalifikaci i v závodě. Neměli jsme moc potíží, jediné problémy přinášejí pneumatiky, které toho za těchto podmínek a teplot moc nevydrží.

Rychle odchází zejména měkká směs, a to hlavně v době, kdy jedete s větším množstvím paliva,“ přiznává Bottas.

Další článek: Albon předpovídá kvalifikaci na střední směsi

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna