Mercedes si v pátek mohl dovolit zaexperimentovat

Černé šípy udávaly tempo v trénincích na GP 70. výročí F1. Vzhledem k množství dat nasbíraných před týdnem si mohl dovolit vyzkoušet nový přístup.
Foto: Getty Images / Pool
Mercedes si v pátek mohl dovolit zaexperimentovat | Foto: Getty Images / Pool

Lewis Hamilton (2./1.)

Piloti Mercedesu byli v pátek velice vyrovnaní. V prvním tréninku Hamilton na Bottase ztratil 138 tisícin, odpoledne pak byl o 0,176 sekundy rychlejší.

„Auto jsme dobře porozuměli už minulý víkend, také jsme nasbírali dost dat. Udělali jsme pár úprav, abychom z času na jedno kolo odřízli tu a tam pár tisícin sekundy. Celkově to bylo pozitivní.

Nic jsme nezměnili, pouze nastavení. Jsou jen miniaturní věci, které ještě můžeme zlepšit. Nemáme žádná vylepšení, takže jedeme se stejným vozem, jako před týdnem. Jde zejména o to poznávat auto v odlišných podmínkách,“ tuší Hamilton.

Valtteri Bottas (1./2.)

Finský závodník je po oznámení prodloužení smlouvy s Mercedesem o další rok v dobrém rozpoložení.

„Co do nastavení jsme se toho minulý týden hodně naučili. Úvodní nastavení, se kterým jsem dnes vyjel na trať, tak bylo o poznání lepší než to, které jsem používal minulý víkend v kvalifikaci i v závodě. Neměli jsme moc potíží, jediné problémy přinášejí pneumatiky, které toho za těchto podmínek a teplot moc nevydrží.

Rychle odchází zejména měkká směs, a to hlavně v době, kdy jedete s větším množstvím paliva,“ přiznává Bottas.

Další článek: Albon předpovídá kvalifikaci na střední směsi

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.