Mercedes si v Austinu neví rady s pneumatikami

V případě německé stáje skončila kvalifikace na Velkou cenu USA spíše zklamáním. Ani jednomu z jezdců se nepodařilo zahřát své obutí, což se nelichotivě podepsalo na jejich dnešních výsledcích.
Mercedes si v Austinu neví rady s pneumatikami

Lepší z dua pilotů Mercedesu byl v sobotním souboji s časem Lewis Hamilton. “Dnes odpoledne to byla opravdu velmi náročná kvalifikace, takže s pátým místem musím být spokojen, ačkoliv bych samozřejmě radši bojoval o pozice v prvních dvou řadách,“ přiznává Brit.

Podle Hamiltona stojí za dnešním nevýrazným výkonem týmu z Brackley problémy s italským obutím: “Vůz byl rychlý a vyvážení bylo dobré, ale prostě jsme nepřiměli fungovat pneumatiky. Trať byla naprosto odlišná od toho, co jsme viděli dnes ráno v dopoledním tréninku. Zezadu foukal opravu velký nárazový vítr, což celkem hodně ovlivnilo náš vůz.“

Britský pilot je přesvědčen, že o úspěchu, či neúspěchu v zítřejším klání se rozhodne na startu. “Během tréninků tento víkend byl vůz velmi silný, takže doufám, že budeme mít pro zítřek dobré nastavení. Potřebuju mít dobrý start do závodu, a pokud se nám to povede, pak bude stále o co hrát,“ dodává Lewis Hamitlon.

To Nico Rosberg dopadl ještě o poznání hůře. Němcovo působení v sobotní kvalifikaci doznalo konce už v její prostřední části, což znamená jediné, a sice start z hloubi pole. Také Rosberg měl o příčině svého nezdaru ihned jasno: “Dnes jsem měl opravdové problémy s tím, abych dostal pneumatiky do provozního okna. Je znepokojivé nedostat se do Q3. Celé to bylo o tom najít správný kompromis mezi velmi tvrdými pneumatikami a velmi jemným povrchem trati. Výsledkem toho bylo, že jsme dnes viděli spoustu překvapení.“

Ohledně nedělního závodu je ale přeci jen o něco optimističtější. “Zítra by mělo být tepleji, což by nám mělo usnadnit situaci, ale není ideální startovat tak daleko vzadu. Hodně jsme pracovali na naší závodní výkonnosti, takže zítra by měl být náš vůz silný a já budu tvrdě tlačit na pilu, abych se posunul vpřed, předjel nějaké kluky a získal hodně bodů,“ říká Rosberg. 

Další článek: Vettel má osmou pole position, Webber je nespokojen se svou chybou