Mercedes si je jistý zlepšením, ale bojem o vítězství v prvním závodě nikoliv

Tým Stříbrných šípů by měl být v nejlepší formě ve své novodobé historii, ale Michael Schumacher předpovídá, že na příčku nejvyšší to v GP Austrálie stačit nebude.
Mercedes si je jistý zlepšením, ale bojem o vítězství v prvním závodě nikoliv

Mercedes představil svůj nový vůz až v druhých testech a tento krok se mu zřejmě vyplatil. "Ano, o hodně," odpověděl šéf týmu Ross Brawn na otázku, zda je W03 lepší než loňské W02. Větší opotřebení pneumatik, které nové auto trochu trápí, nepředstavuje podle Brawna větší problém. "Klíčové věci jsou dobré, chlazení je dobré a systémy fungují správně."

"To znamená, že se inženýři můžou od začátku soustředit na zlepšování výkonnosti. Zatímco loni jsme museli věnovat hodně zdrojů řešení problémů vozu. Takže myslím, že jsme se za ten rok posunuli hodně vpřed."

Navzdory zlepšení však Mercedes své první vítězství očekávat v dohledné době nemůže, alespoň si to myslí Michael Schumacher. "Ne, nemyslím si, že budeme moci bojovat o první místo," řekl. "Upřímně, Red Bull je velmi silný. Bojovat o první místo je něco úplně jiného."

Zatímco si Schumacher myslí, že Red Bull zůstává nejlepší a za ním je skupina vyrovnaných týmů, do které patří Mercedes, Brawn si troufá být o trochu větší optimista.

"Mění se to každým dnem, žádné definitivní pořadí není," komentoval. "Je tu skupina. Dokonce ani včera (v sobotu), když Red Bull nasadil balík úprav, nezdálo se, že by vyčníval. Ale samozřejmě mohli jezdit s obrovským množstvím paliva, to prostě nevíme. Myslím, že budou konkurenceschopní. McLaren na tom byl celkem rozumně a má dobré auto. A my podle mě moc neztrácíme. Ale hodně těžko se to hodnotí."

"V závodní simulaci stačí, abyste měli jen trochu rozhozenou rovnováhu, a v čase na kolo hodně ztrácíte. Je to ale věc, kterou do Melbourne můžete vyřešit. Takže se zdá, že je tu pět nebo šest týmů ve vyrovnané skupině, jakou jsme možná celé roky neviděli."

Další článek: Lotus: Navzdory vynechaným testům jedeme do Melbourne v dobré formě

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.