Mercedes si je jistý, že bude znovu bojovat o vítězství v závodech

V Grand Prix Číny Mercedes poprvé ve své novodobé historii vyhrál závod, ale od té doby měl k předním pozicím spíš daleko. Šéf týmu Ross Brawn si je jistý, že se to změní.
Mercedes si je jistý, že bude znovu bojovat o vítězství v závodech

"V sezóně obvykle dochází u týmů k různým výkyvům, a když k tomu přidáte, jak těžké je pochopit, jak přimět tyto pneumatiky ke správnému fungování, tak tyto dvě věci dohromady můžou působit velké rozdíly," vysvětloval Brawn formu svého týmu.

"Vezměte si některé naše soupeře v Barceloně, byli o sekundu rychlejší než my a my jsme byli o sekundu rychlejší než oni v předchozím závodě. S těmito pneumatikami občas dochází k velkým rozdílům, když fungují správně, nebo když nefungují. Je to kombinace těchto dvou věcí, kvůli které je těžké vždy vědět, jak si s vozem stojíte a na co se máte soustředit, abyste ho vylepšili."

Brawn však odmítá si na pneumatiky Pirelli stěžovat. Pro formuli 1 je podle něj lepší současný stav, než velmi předvídatelné obutí z doby před dvěma roky. Je na týmech, aby se pneumatikami naučili pracovat, což se Mercedesu daří.

"S autem jsme myslím dobře pokročili a až pojedeme na okruzích, které budou přirozeně vyhovovat našemu vozu a dostaneme se do provozního okna pneumatik, tak budeme mít naši výkonnost zpět. Ale je pravda, že posledních pár závodů po nádherném víkendu v Číně nebylo moc dobrých," dodal.

Další článek: McLaren nabízí Hamiltonovi novou smlouvu s ročním platem 20 miliónů liber