Mercedes si do Itálie přiveze vylepšenou aerodynamiku z Belgie

Inženýři Mercedesu nenechali aerodynamický komplet vozu ve stavu ze Spa, ve kterém nepodával očekávané výkony, a vyladili ho.
Mercedes si do Itálie přiveze vylepšenou aerodynamiku z Belgie

Navzdory třetímu a čtvrtému místu nebyl Mercedes v posledním závodě spokojený, a to zejména proto, že vůz nepodal předpokládaný výkon. Problémy dělala aerodynamika, zejména v Eau Rouge.

Lewis Hamilton sice říkal, že komplet aerodynamiky zůstává pro Spa a Monzu v základu stejný, ale tým ho nakonec doladil. "V Monze použijeme přepracovanou verzi balíku pro nízký odpor vzduchu, který jsme nasadili ve Spa," potvrdil sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff.

"Doufáme, že se po lekcích ze závodního víkendu v Belgii zlepší naše závodní rychlost."

Dlouhodobějším cílem německé stáje je upevnění druhé pozice v šampionátu. Wolff věří, že tým uspěje díky výkonům Lewise Hamiltona a Nica Rosberga.

"Jak ukázaly jejich výkony v této sezóně, jsou Lewis a Nico zřejmě nejvyrovnanější a nejvyváženější jezdeckou dvojící ve formuli 1," chválil. "Jejich kombinace rychlosti a konzistence posunula Mercedes na druhé místo v šampionátu konstruktérů a naším jasným cílem je tuto pozici konsolidovat v nadcházejících závodech."

Další článek: Red Bull očekává, že Ricciardo začne tlačit na Vettela hned v prvním roce

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00