Mercedes se zatím neodvažuje tvrdit, že nové pneumatiky zvládnul

Jeden úspěšný závod na nové specifikaci pneumatik podle Mercedesu neznamená, že stejně dobře proběhne i zbytek sezóny.
Mercedes se zatím neodvažuje tvrdit, že nové pneumatiky zvládnul

Navzdory vysokým teplotám na Hungaroringu Mercedes nepřehříval zadní pneumatiky, což byl jeho problém poslední rok a půl. Šéf týmu Ross Brawn ale odmítá dělat na základě toho závěry o novém obutí.

"Není pochyb o tom, že budou vyhovovat některým víc než jiným, ale já stále netuším, jestli nám tyto pneumatiky vyhovují více nebo méně než komukoliv jinému," cituje Brawna Autosport.

"Možná trochu změnily pořadí, protože týmy, kterým se dařilo fenomenálně, se trochu trápily. Ale jsem si jistý, že se s tím popasují."

"Původním pneumatikám jsme začínali rozumět v Silverstonu, ale tady došlo k další změně. Co se týče chápání pneumatik, tento víkend se nám dařilo, ale to neznamená, že to trefíme ve Spa, protože každá situace je jiná. Musíte své znalosti budovat, abyste je mohli správně použít."

Na rozdíl od soupeřů si stáj z Brackley nemohla nové pneumatiky vyzkoušet v Silverstonském testu. Největší pomocí tak pro něj byla přechodná specifikace z Německa.

"Nürburgring byl další díl skládačky," prozradil Brawn. "Myslím, že jsme díky naší pozávodní analýze pochopili víc. Pneumatiky se tu trochu změnily a my jsme se zaměřili na trochu jiné věci, když jsme se snažili zjistit, jak na tom jsme s výkonností pneumatik a co máme udělat, abychom měli dobré výsledky v dlouhých jízdách."

"Ale dokud nepřišel závod, nevěděli jsme, kam nás to dostane. Byla to nejistota a neměli jsme výhodu tří dnů testů v Silverstonu. Možná by nám to nepomohlo, kdo ví? Proto jsme tento víkend byli trochu nejistí."

Diskuze (1) Další článek: Mám lepší auto než v mistrovském roce 2008, říká Hamilton
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10