Mercedes se už nezříká boje o titul

Největší naděje na zisk titulu Mercedes původně vkládal do sezóny 2014, ale po Británii cítí, že by možná mohl uspět už letos.
Mercedes se už nezříká boje o titul

Mercedesu měl příští rok pomoci nový motor, ale v posledních závodech jeho forma natolik stoupla, že by rád zabojoval o šampionát už nyní.

"Nevidím důvod, proč ne," řekl šéf týmu Ross Brawn v rozhovoru s Adamem Cooperem. "Red Bull měl loni skvělý prostředek sezóny. My máme dva jezdce ve vrcholové formě, tým je teď opravdu semknutý, tak proč ne. Určitě se o to pokusíme."

Německé stáji se v posledních týdnech dařilo i mimo závodní tratě. Z kauzy nelegálního testu vyvázla s trestem bez přímých dopadů na šampionát. Vítězství v Silverstonu bylo bonusem.

"Vrátit se k závodění bylo prostě skvělé a vrátit s k závodění s takovým výsledkem je samozřejmě mimořádné," pokračoval Brawn. "Bylo to částečně frustrující, protože Lewis měl skvělý víkend a jen jedna událost mu ho vzala, ale to se může stát. Pro zbytek sezóny jsme velmi povzbuzeni."

Také proto budou v Brackley pokračovat ve vývoji letošního vozu, zapojili do něj i nové příchozího Paddyho Lowea.

"Může přijít chvíle, kdy si řekneme, jestli není lepší vložit naše úsilí do příštího roku, ale teď dáváme maximum této sezóně," vysvětloval Brawn. "Jedna z věcí, které jsem řekl Paddymu, je, ať soustředí většinu pozornosti na toto auto."

"Samozřejmě ví, co se děje s druhým autem, které dosahuje dobrého pokroku pod Aldem Costou, ale snažme se s tímto. Pro Paddyho je snadné do toho vstoupit. V příštích šesti měsících budeme žonglovat s našimi zdroji a uvidíme, jak to dopadne, ale v Silverstonu jsme udělali dobrý krok."

Další článek: Soupeři vidí za zlepšením Mercedesu test s Pirelli

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00