Mercedes se už nezříká boje o titul

Největší naděje na zisk titulu Mercedes původně vkládal do sezóny 2014, ale po Británii cítí, že by možná mohl uspět už letos.
Mercedes se už nezříká boje o titul

Mercedesu měl příští rok pomoci nový motor, ale v posledních závodech jeho forma natolik stoupla, že by rád zabojoval o šampionát už nyní.

"Nevidím důvod, proč ne," řekl šéf týmu Ross Brawn v rozhovoru s Adamem Cooperem. "Red Bull měl loni skvělý prostředek sezóny. My máme dva jezdce ve vrcholové formě, tým je teď opravdu semknutý, tak proč ne. Určitě se o to pokusíme."

Německé stáji se v posledních týdnech dařilo i mimo závodní tratě. Z kauzy nelegálního testu vyvázla s trestem bez přímých dopadů na šampionát. Vítězství v Silverstonu bylo bonusem.

"Vrátit se k závodění bylo prostě skvělé a vrátit s k závodění s takovým výsledkem je samozřejmě mimořádné," pokračoval Brawn. "Bylo to částečně frustrující, protože Lewis měl skvělý víkend a jen jedna událost mu ho vzala, ale to se může stát. Pro zbytek sezóny jsme velmi povzbuzeni."

Také proto budou v Brackley pokračovat ve vývoji letošního vozu, zapojili do něj i nové příchozího Paddyho Lowea.

"Může přijít chvíle, kdy si řekneme, jestli není lepší vložit naše úsilí do příštího roku, ale teď dáváme maximum této sezóně," vysvětloval Brawn. "Jedna z věcí, které jsem řekl Paddymu, je, ať soustředí většinu pozornosti na toto auto."

"Samozřejmě ví, co se děje s druhým autem, které dosahuje dobrého pokroku pod Aldem Costou, ale snažme se s tímto. Pro Paddyho je snadné do toho vstoupit. V příštích šesti měsících budeme žonglovat s našimi zdroji a uvidíme, jak to dopadne, ale v Silverstonu jsme udělali dobrý krok."

Další článek: Soupeři vidí za zlepšením Mercedesu test s Pirelli

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10