Mercedes se svým týmem ušetří, brání se interní kritice Zetsche

U Daimleru nepanuje na téma akvizice Brawnu GP shoda.
Krátce poté, co Mercedes oznámil koupi týmu Brawn GP společně s Aabarem, ozval se viceprezident dozorčí rady Daimleru Erich Klemm a tento krok kritizoval s odvoláním na nutnost šetřit.

Předseda správní rady Daimleru Dieter Zetsche ale zaslal svým kolegům dopis a namítá, že k úsporám skutečně dojde.

"Nedokážeme pochopit, proč správní rada okamžitě nastartovala nový projekt formule 1," kritizoval Klemm. "V továrnách se třikrát obrací každý cent. Zaměstnanci pociťují finanční krizi kratší pracovní dobou a nižšími příjmy."

Podle Klemma by měl Mercedes spíše investovat do přímé propagace svých silničních vozů.

Zetsche, jenž zároveň zastává funkci výkonného ředitele divize silničních vozů Mercedes-Benz, ale tvrdí, že se s vlastním týmem podaří udělat značce větší reklamu za méně peněz. Do dvou let by měly být roční náklady Mercedesu na formuli 1 méně než 60 miliónů dolarů.

"A to je zhruba čtvrtina našich rozpočtů na formuli 1 z let minulých. V budoucnosti získáme pro naší značku více pozornosti s menšími náklady," dodal.
Další článek: Budeme ctít tradici slavného jména, slibuje Lotus

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.