Mercedes se soustředí na odstranění výkyvů ve výkonnosti

Před domácím závodem Mercedes přiznal, že ho trápí nedostatek konzistence. Nedokáže pravidelně využívat potenciál svého auta.
Mercedes se soustředí na odstranění výkyvů ve výkonnosti

Mercedes je letos jako na horské dráze, menší bodové zisky střídají větší a soupeři týmu se mění. "Naše výsledky byly poslední dobou jako na houpačce, od pódií po nízké bodované pozice," vyčetl šéf týmu Ross Brawn. "Musíme tvrdě pracovat na zlepšení úrovně naší konzistence a schopnosti bojovat na čele startovního pole."

Jeden ze svých vrcholů by Mercedes pochopitelně rád zažil ve své domácí Grand Prix Německa příští týden.

"Hockenheim by měl F1 W03 sedět svým profilem víc než rychlý Silverstone a na vůz nasadíme další vylepšení, která by naší výkonnosti měla pomoci," uvedl Brawn. "Bylo by to mimořádné, kdybychom v Německu získali dobrý výsledek, takže na tom budeme tvrdě pracovat."

Sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug vidí zvláštní příležitost danou statistikami. "Letos na německé Grand Prix oslavíme 111 let Mercedesu Motorsport," připomněl. "Toto působivé číslo má speciální význam, Nicovo letošní vítězství v Číně přišlo v jeho 111. závodě formule 1 a bylo také 111. Grand Prix vítězstvím pro Mercedes od roku 1901."

Další článek: Vettel: Pohodáři jsou ti, kdo žijí podle sebe. Třeba Räikkönen