Mercedes se snaží být k Rosbergovi extra laskavý, říká Hamilton

Vztah mezi jezdci Mercedesu je opět vyostřený a poslední závody tomu rozhodně neprospěly.
Mercedes se snaží být k Rosbergovi extra laskavý, říká Hamilton

Rosberg letos není tak vyrovnaným soupeřem Hamiltona, jako tomu bylo v loňském roce, i když je férové říct, že Hamilton vloni musel několikrát bodovou ztrátu dotahovat. Letos si technické obtíže zasedly spíše na Rosberga. Hamilton tak už v USA slavil titul mistra světa. Situace se ale právě tam vyhrotila a to už v první zatáčce po agresivním manévru Hamiltona.

Jaká je nálada uvnitř Mercedesu pak demonstrovali samotní jezdci před stupni vítězů. Hamilton hodil po Rosbergovi čepici Pirelli a ten mu ji zase hodil s patřičně kyselým výrazem zpátky.

Rosberg v USA udělal chybu, vyjel mimo trať a umožnil tak Hamiltonovi dostat se do vedení. Později to vysvětloval tím, že to samozřejmě byla jeho chyba, ale prvotní příčinou byl vítr. Hamilton to neopomněl na tiskové konferenci v Mexiku po závodě připomenout. „Nico jel dnes opravdu dobře, bez chyb, bez poryvu větru…,“ řekl Hamilton.

Rosberga připravil o vítězství poryv větru

Rosberga připravil o vítězství poryv větru

Trojnásobný mistr světa v Mexiku zpočátku ignoroval výzvu týmu, aby zajel do boxů podobně jako Rosberg. Tým oběma jezdcům naordinoval preventivní zastávku. S ohledem na náskok si to mohli dovolit.

Hamilton dokonce naznačuje, že Mercedes chtěl, aby Rosberg v Mexiku vyhrál. „Vím, že tým chce být k němu mimořádně laskavý,“ řekl pro BBC. „Vím, co tím myslím, ale neřeknu, co tím myslím. Měli byste se zeptat Tota a Nikiho. Měli byste jim položit otázky a zeptat se jich, jaký mají názor. Co musí udělat v zákulisí, aby ho udrželi šťastným.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (79) Další článek: Vandoorne by mohl závodit v Japonsku
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00