Mercedes: Se Schumacherem jsme měli velká očekávání, ale není mu co vyčítat

Šéf Daimleru Dieter Zetsche přiznal, že když se Schumacher vrátil do formule 1, Mercedes čekal během tří let lepší výsledky.
Mercedes: Se Schumacherem jsme měli velká očekávání, ale není mu co vyčítat

Schumacher před třemi lety deklaroval jako svůj cíl osmý titul mistra světa, ale nepodařilo se mu vyhrát ani jeden závod. "Určitě jsme toho chtěli za ty tři roky dosáhnout víc, než jak jsme na tom v této sezóně," připustil Zetsche v rozhovoru pro Bild. "Očekávání od jména Michaela Schumachera a značky Mercedes-Benz byla vysoká."

Z nenaplnění ambicí však Zetsche neviní Schumachera. "V posledních třech letech jsme našim dvěma jezdcům nedali auto, se kterým by bylo možné vyhrát většinu závodů. S motorem jsme byli na špičce, ale s vozem ne. Takže by bylo naprosto chybné vinit Nica Rosberga nebo Michaela Schumachera."

Stejně jako vedení Mercedesu AMG i Zetsche doufá, že Schumacher zůstane u týmu v manažerské roli. Jezdecká spolupráce sice skončila, ale není čeho litovat.

"Je pravda, že Michael Schumacher v mercedesu nevyhrál. Ale prožili jsme spolu tři roky a hodně jsem se při tom bavil. Michael Schumacher nám pomohl s růstem našeho mladého týmu. Přispěl k atraktivitě formule 1. Byly to tři skvělé roky. Bohužel nejvyšší stupeň pódia zůstal nedosažen. Od začátku to byl plán na tři roky."

Další článek: HRT bude příští rok pokračovat s De la Rosou, druhý jezdec neznámý

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10