Mercedes se přidal k týmům, které splnily povinné crash testy

Nešlo o snadný úkol, ochrana hlavy jezdce musí být výrazně větší.
Mercedes se přidal k týmům, které splnily povinné crash testy

Mercedes je dalším týmem, kterému se podařilo úspěšně zvládnout povinné nárazové zkoušky FIA a může se tak začít plně připravovat na předsezónní testy.

Stáj z Brackley, která v letošní sezóně bude útočit na třetí jezdecký i týmový titul v řadě za sebou, tak již také splnila povinnou homologační podmínku FIA.

Výkonný ředitel týmu Paddy Lowe přitom prozradil, že Mercedes měl před crash testy spoustu práce, úprava pravidel totiž vyžaduje výrazně vyšší ochranu hlavy jezdce.

„Je to velmi výrazný nárůst,“ řekl Lowe ohledně zatížení, která nyní musí snést boční části kokpitu. „Jde o zatížení pěti tun, které teď šasi musí v bočním směru zvládnout.

Cílem je výrazně zvýšit ochranu pro jezdce, pokud by v tomto směru přilétl nějaký velký úlomek nebo celé auto.

Pro lidi, kteří se starají o navrhování šasi, šlo o velký úkol, protože je to velice výrazný nárůst zatížení.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Michelin má stále zájem o F1, trvá však na 18" kolech
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00