Mercedes se před Čínou soustředil na pneumatiky a doufá, že problémy vyřešil

V prvních dvou závodech byla nejslabší stránkou Mercedesu W03 práce s pneumatikami, byl na ně až moc náročný. V přestávce před GP Číny měli proto v Brackley za cíl problémy odstranit, nebo alespoň zmírnit.
Mercedes se před Čínou soustředil na pneumatiky a doufá, že problémy vyřešil

"Od posledního závodu v Malajsii tým provedl analýzu využití pneumatik v prvních dvou závodech a zkoumal, jak se můžeme zlepšit," uvedl sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug. "Čínská Grand Prix přinese odpovědi o našem pokroku, i když počasí a vlastnosti okruhu budou jiné než v Melbourne a Malajsii."

Mercedesu se doposud dařilo především v kvalifikacích, podílel se na tom i jeho F-průduch spojený s DRS. V Albert Parku i Sepangu získal místo v druhé startovní řadě. V závodech ale neuspěl.

"Doufáme, že tento víkend bude úspěšnější než první dva závody sezóny, ve kterých po pozitivních začátcích výsledky nenaplnily naše očekávání," řekl šéf týmu Ross Brawn. "Od našeho návratu proběhlo v továrně hodně tvrdé práce a analýz. Já doufám, že toto úsilí přinese své ovoce příští neděli v Šanghaji, že náš výkon naplno odrazí schopnosti W03."

Oba jezdci taktéž doufají, že v závodě budou mít lepší rychlost. "Pro mě je Čína skutečným začátkem sezóny, protože první dva závody nevyšly podle plánu," uvedl Rosberg. "Víme, že máme rychlé auto, ale příští víkend v Číně chceme zlepšit naši rychlost na dlouhé vzdálenosti a podat v závodě lepší výkon."

A v čem přesně spočívají problémy Mercedesu? "Provozní okno, ve kterém vůz podává maximální výkon, je příliš úzké," vysvětloval Brawn. "My ho musíme rozšířit a zajistit si větší toleranci při využití pneumatik."

"Využití pneumatik je pro úspěch klíčové a záleží na mnoha faktorech, včetně nastavení, přítlaku a přístupu jezdce. V různých variantách nastavení, ze kterých si můžeme vybírat, se dá najít ta správná. Ale je to o učení a my jsme ten bod v prvních dvou závodech minuli."

Další článek: HRT vzalo do svého programu pro mladé jezdce Číňana Ma Qing Hua