Mercedes se podle Brawna v kvalifikaci přiblížil svému maximu

Michael Schumacher po vyřešení drobných problémů s vozem odstartuje v Monze do závodu ze čtvrté pozice, Nico Rosberg, kterého trápilo vyvážení, ze šesté.
Mercedes se podle Brawna v kvalifikaci přiblížil svému maximu

Oba jezdci Mercedesu se při kvalifikaci na Velkou cenu Itálie prosadili do první desítky. Michael Schumacher zajel v Monze ve třetí části pátý nejrychlejší čas, Nico Rosberg sedmý. Oba se díky penalizaci Paula di Resty posunou o jednu příčku dopředu.

Schumacher je s výsledkem spokojen. "Našemu autu tento okruh sedí víc než tratě, kde se jely poslední závody, ale během tréninku jsme měli určité problémy. Chlapi v továrně i tady na okruhu odvedli dobrou práci, aby je vyřešili," chválil své techniky. "Pro zítřek by mělo být reálným cílem získat slušné body. Fakt, že nakonec budu startovat ze čtvrté příčky, je dalším drobným pozitivem, protože sudé startovní pozice tu jsou poněkud lepší."

Také Rosberga konečné umístění těší. "Během třetí části kvalifikace jsem nebyl spokojen s vyvážením. Začal jsem dobře, ale pak jsem měl problémy s pravou stranou a nemohl zlepšit svůj čas. Těším se na závod, věřím, že získám nějaké pozice," doufá.

Šéf týmu Ross Brawn označil jako klíčový faktor slušného výsledku v kvalifikaci volbu pneumatik. "Možná jsme dnes z našeho vozu mohli dostat trochu víc, ale naše pozice jsou blízko maxima, kterého jsme na tomto okruhu mohli dosáhnout," uvedl "Díky tomu, že poprvé po delší době nebyl při trénincích problém s počasím, mohli jsme udělat hodně práce v různých režimech. Uvidíme, jak se to projeví v zítřejším závodě."

Šéf Mercedes-Benz Motorsport Norbert Haug si liboval, že mezi nejrychlejšími sedmi je hned pět vozů s motory Mercedes.

Další článek: Hamilton s Buttonem ovládli první řadu a v první zatáčce nechtějí riskovat

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00