Mercedes se podle Brawna v kvalifikaci přiblížil svému maximu

Michael Schumacher po vyřešení drobných problémů s vozem odstartuje v Monze do závodu ze čtvrté pozice, Nico Rosberg, kterého trápilo vyvážení, ze šesté.
Mercedes se podle Brawna v kvalifikaci přiblížil svému maximu

Oba jezdci Mercedesu se při kvalifikaci na Velkou cenu Itálie prosadili do první desítky. Michael Schumacher zajel v Monze ve třetí části pátý nejrychlejší čas, Nico Rosberg sedmý. Oba se díky penalizaci Paula di Resty posunou o jednu příčku dopředu.

Schumacher je s výsledkem spokojen. "Našemu autu tento okruh sedí víc než tratě, kde se jely poslední závody, ale během tréninku jsme měli určité problémy. Chlapi v továrně i tady na okruhu odvedli dobrou práci, aby je vyřešili," chválil své techniky. "Pro zítřek by mělo být reálným cílem získat slušné body. Fakt, že nakonec budu startovat ze čtvrté příčky, je dalším drobným pozitivem, protože sudé startovní pozice tu jsou poněkud lepší."

Také Rosberga konečné umístění těší. "Během třetí části kvalifikace jsem nebyl spokojen s vyvážením. Začal jsem dobře, ale pak jsem měl problémy s pravou stranou a nemohl zlepšit svůj čas. Těším se na závod, věřím, že získám nějaké pozice," doufá.

Šéf týmu Ross Brawn označil jako klíčový faktor slušného výsledku v kvalifikaci volbu pneumatik. "Možná jsme dnes z našeho vozu mohli dostat trochu víc, ale naše pozice jsou blízko maxima, kterého jsme na tomto okruhu mohli dosáhnout," uvedl "Díky tomu, že poprvé po delší době nebyl při trénincích problém s počasím, mohli jsme udělat hodně práce v různých režimech. Uvidíme, jak se to projeví v zítřejším závodě."

Šéf Mercedes-Benz Motorsport Norbert Haug si liboval, že mezi nejrychlejšími sedmi je hned pět vozů s motory Mercedes.

Další článek: Hamilton s Buttonem ovládli první řadu a v první zatáčce nechtějí riskovat

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00