Mercedes se obává Verstappenova razantního vstupu do sezóny

Mercedes byl nejrychlejší v předsezonních testech a je opět považován za největšího favorita. V táboře „stříbrných šípů“ však panují obavy z Maxe Verstappena a jeho možného silného startu do nové sezóny.
Mercedes se obává Verstappenova razantního vstupu do sezóny

Loni byl nejlepší ze zbytku světa. V jezdeckém šampionátu obsadil Max Verstappen třetí místo za dvojicí jezdců Mercedesu Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem. V letošní sezóně, která konečně odstartuje 5. července na Red Bull Ringu, by měl mladý Nizozemec patřit k hlavním vyzyvatelům německé stáje.

Verstappen je na rakouské trati ve Štýrsku silný, loni zde zvítězil a jeho kvalit si je dobře vědom technický ředitel Mercedesu James Allison.

Jezdci se připravují na restart sezóny i na trati. Norris jezdí s vozem F3, Mercedes chystá test

Jezdci se připravují na restart sezóny i na trati. Norris jezdí s vozem F3, Mercedes chystá test

„Není pochyb o tom, že Max bude v tomto roce patřit mezi naše vážné oponenty,“ uvedl Allison v podcastu F1 Nation.

„Ferrari ukázalo v předsezonních testech záblesky dobré formy, ale my si dokážeme představit, že v Rakousku bude opět velmi silný Max, protože Red Bull je tam vždy velmi rychlý.“

Mercedes během loňské rakouské grand prix ztrácel na soupeře především kvůli přehřívání pohonné jednotky u svého monopostu, podle Allisona by se však podobné problémy u letošního vozu W11 objevit neměly.

„Naše představení v Rakousku jsme si loni sami pokazili vlastními chybami při chlazení, kvůli kterým jsme nemohli využít reálný potenciál našeho vozu.“

Verstappen, nebo Leclerc? Kdo z nich se stane dříve mistrem světa? Kubica má jasno

Verstappen, nebo Leclerc? Kdo z nich se stane dříve mistrem světa? Kubica má jasno

„A o rok před tím nás pro změnu srazila nespolehlivost a nešťastná rozhodnutí během safety car fáze.“

„Takže si myslím, že se do Rakouska letos těšíme, abychom zde ukázali, čeho jsme schopni. V minulých dvou letech jsme tam naši reálnou výkonnost neukázali,“ burcuje celý Mercedes James Allison.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestone hledá kupce Williamsu. Část týmu měl koupit Wolff

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10