Mercedes se na Hungaroringu trápí, důvodem jsou znovu pneumatiky

Němcům se kvalifikace GP Maďarska vůbec nevydařila. Ani jeden ze Stříbrných šípů se v závěrečné části sobotního souboje s časem neobjevil, a tak jsou Rosberg se Schumacherem odsouzeni ke startu z hloubi pole.
Mercedes se na Hungaroringu trápí, důvodem jsou znovu pneumatiky

Podle Nika Rosberga, jenž dnes skončil celkově třináctý, představují pro německou stáj největší problém pneumatiky Pirelli. Monopost W03 je na jejich opotřebení náchylnější než vozy soupeřů. "Dnes to pro nás byla obtížná kvalifikace a potřebujeme zanalyzovat, proč to takhle dopadlo. Kvalifikace je vždycky kompromisem a já jsem se soustředil na nalezení dobrého závodního nastavení pro zítřek, protože možná trpíme o něco větší degradací pneumatik než ostatní. Nepostoupit do Q3 o dvě desetiny sekundy je ale stále zklamáním," podotýká Rosberg.

Stejnými pocity oplýval také Michael Schumacher. Dnešní celkově sedmnáctý čas znamená pro sedminásobného šampióna druhou nejhorší startovní pozici v této sezoně. Horší už zaznamenal pouze v Bahrajnu. "Je jasné, že nemáme výkonnost na to, abychom byli vpředu. Možná jsem mohl zajet rychlejší kolo nebýt toho prachu, který na trať zanesl Maldonado, ale pořád si nemyslím, že by mě to dostalo do Q3," říká Němec.

"Dnes ráno jsme trénovali jízdy na dlouhou vzdálenost, protože včera jsme kvůli dešti nemohli, nemyslím si ale, že to ovlivnilo naši výkonnost. Musíte uznat, že ztráta je celkem velká. Víme, že profil tratě a teploty nám příliš nevyhovují, a zítra se budeme snažit, jak to jen půjde," slibuje Schumacher.

Toho, že Mercedes musí naléhavě zlepšit svoji rychlost a práci s italským obutím, si je dost dobře vědom i šéf německé stáje Ross Brawn: "Nedořešili jsme tak docela vyvážení a pneumatiky, a to je důsledkem toho, kde jsme skončili, když jsou časy tak vyrovnané. Michael měl obzvláště smůlu, když s jeho novými pneumatikami nezajel v Q2 řádně čisté kolo."

Další článek: Lotus zlepšil kvalifikace, Grosjean premiérově do první řady

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen