Mercedes se bude těžko porážet, tuší Verstappen

Red Bullu vyhovoval první trénink. Ten druhý, kdy podmínky více odpovídaly těm, které budou vládnout v kvalifikaci a závodě, dopadl o něco hůře.
Mercedes se bude těžko porážet, tuší Verstappen

Max Verstappen (2./5.)

První trénink začal pro Nizozemce slibně, ve druhém se musel spokojit až s pátým místem. Zdá se tak, že v Abú Dhabí je momentálně Red Bull třetí nejrychlejší.

„Celkově to byl slušný pátek. Nejsem ještě úplně spokojen s nastavením, je tu pár oblastí, na které se musíme pořádně zaměřit. Obecně jsem ale docela spokojen. Mercedes vypadá i tady velice silně. Bude těžké ho porazit, ale stejně si myslím, že to zítra bude těsné. Zanalyzujeme data o pneumatikách, ale celkově nás nic příliš nepřekvapilo. Měkká směs je v kvalifikačních jízdách rychlá, ale v závodních simulacích se rychle sjíždějí. S tím jsme počítali,“ řekl Verstappen.

Alexander Albon (4./6.)

„Bylo to obtížné, ale zlepšujeme se. Je těžké uvést pneu do správné provozní teploty, na trati je navíc hodně prachu. I proto jste dnes mohli vidět hodně vozů v hodinách. Vyvážení vozu je OK, i když je pořád co zlepšovat. Max se zdá být rychlý, tak uvidíme, jak nám to půjde zítra. Potřebujeme ještě trochu doladit nastavení, hlavně pro třetí sektor. Ferrari bude v kvalifikaci pravděpodobně rychlé, ale uvidíme, jak se s tím popasujeme,“ prohlásil Albon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci Ferrari se potkali se zdí, oba však měli štěstí

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00