Mercedes se bude těžko porážet, tuší Verstappen

Red Bullu vyhovoval první trénink. Ten druhý, kdy podmínky více odpovídaly těm, které budou vládnout v kvalifikaci a závodě, dopadl o něco hůře.
Mercedes se bude těžko porážet, tuší Verstappen

Max Verstappen (2./5.)

První trénink začal pro Nizozemce slibně, ve druhém se musel spokojit až s pátým místem. Zdá se tak, že v Abú Dhabí je momentálně Red Bull třetí nejrychlejší.

„Celkově to byl slušný pátek. Nejsem ještě úplně spokojen s nastavením, je tu pár oblastí, na které se musíme pořádně zaměřit. Obecně jsem ale docela spokojen. Mercedes vypadá i tady velice silně. Bude těžké ho porazit, ale stejně si myslím, že to zítra bude těsné. Zanalyzujeme data o pneumatikách, ale celkově nás nic příliš nepřekvapilo. Měkká směs je v kvalifikačních jízdách rychlá, ale v závodních simulacích se rychle sjíždějí. S tím jsme počítali,“ řekl Verstappen.

Alexander Albon (4./6.)

„Bylo to obtížné, ale zlepšujeme se. Je těžké uvést pneu do správné provozní teploty, na trati je navíc hodně prachu. I proto jste dnes mohli vidět hodně vozů v hodinách. Vyvážení vozu je OK, i když je pořád co zlepšovat. Max se zdá být rychlý, tak uvidíme, jak nám to půjde zítra. Potřebujeme ještě trochu doladit nastavení, hlavně pro třetí sektor. Ferrari bude v kvalifikaci pravděpodobně rychlé, ale uvidíme, jak se s tím popasujeme,“ prohlásil Albon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci Ferrari se potkali se zdí, oba však měli štěstí

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10