Mercedes: Schumacherovi se dařilo, Rosberga je škoda

Michael Schumacher v Koreji vyrovnal svůj nejlepší výsledek letošní sezony ze Španělska a Turecka. Dojel čtvrtý po startu z devátého místa. V přímém souboji mazácky předjel Roberta Kubicu a Jensona Buttona.
Mercedes: Schumacherovi se dařilo, Rosberga je škoda

„Tým odvedl tento víkend vynikající práci a Michaelův skvělý výsledek nám byl odměnou,“ řekl šéf týmu Ross Brawn.

Mercedes byl na korejském poloostrově viditelně ve formě. Nico Rosberg si vedl ještě lépe než starší kolega. Jeho závod ale ukončila nehoda s Markem Webberem.

Rosberg se v té době držel na čtvrtém místě. Webber uklouzl na obrubníku a skončil v protější zdi, síla nárazu ho odhodila zpět do silnice a tam se potkali s Rosbergem. Německého závodníka ztracený bodový příděl hodně mrzel. Stejně jako v Japonsku, kde se mu uvolnila matka u zadního kola, i v Koreji odpadl ne vlastní vinou.

„Je to škoda. Bylo těžké odhadnout, jakým směrem se Markovo auto bude pohybovat. Vzal jsem to zleva, ale on klouzal víc a víc a už jsem se mu nemohl vyhnout,“ popsal Rosberg. Frustraci dal na sobě znát jen neoficiálně na síti Twitter. „To je na prd! Nechápu, proč Webber nešlápl na brzdy. Odvalit se zpátky přes trať je šílenost,“ napsal a vydal se do Soulu na letiště.

Ross Brawn Rosberga pochválil za předjížděcí manévr na Lewise Hamiltona po odjezdu safety caru v 18. kole. Nehoda o kolo později ho zarmoutila o to víc. „Nico byl rychlý, auto mu sedělo a všechno šlo dobře až do onoho okamžiku. Jsme zklamaní, mohli jsme mít mnohem lepší výsledek,“ řekl.

Diskuze (85) Další článek: Button se loučí s obhajobou titulu
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
19. října | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
19. října | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10