Mercedes: Schumacherovi se dařilo, Rosberga je škoda

Michael Schumacher v Koreji vyrovnal svůj nejlepší výsledek letošní sezony ze Španělska a Turecka. Dojel čtvrtý po startu z devátého místa. V přímém souboji mazácky předjel Roberta Kubicu a Jensona Buttona.
Mercedes: Schumacherovi se dařilo, Rosberga je škoda

„Tým odvedl tento víkend vynikající práci a Michaelův skvělý výsledek nám byl odměnou,“ řekl šéf týmu Ross Brawn.

Mercedes byl na korejském poloostrově viditelně ve formě. Nico Rosberg si vedl ještě lépe než starší kolega. Jeho závod ale ukončila nehoda s Markem Webberem.

Rosberg se v té době držel na čtvrtém místě. Webber uklouzl na obrubníku a skončil v protější zdi, síla nárazu ho odhodila zpět do silnice a tam se potkali s Rosbergem. Německého závodníka ztracený bodový příděl hodně mrzel. Stejně jako v Japonsku, kde se mu uvolnila matka u zadního kola, i v Koreji odpadl ne vlastní vinou.

„Je to škoda. Bylo těžké odhadnout, jakým směrem se Markovo auto bude pohybovat. Vzal jsem to zleva, ale on klouzal víc a víc a už jsem se mu nemohl vyhnout,“ popsal Rosberg. Frustraci dal na sobě znát jen neoficiálně na síti Twitter. „To je na prd! Nechápu, proč Webber nešlápl na brzdy. Odvalit se zpátky přes trať je šílenost,“ napsal a vydal se do Soulu na letiště.

Ross Brawn Rosberga pochválil za předjížděcí manévr na Lewise Hamiltona po odjezdu safety caru v 18. kole. Nehoda o kolo později ho zarmoutila o to víc. „Nico byl rychlý, auto mu sedělo a všechno šlo dobře až do onoho okamžiku. Jsme zklamaní, mohli jsme mít mnohem lepší výsledek,“ řekl.

Diskuze (85) Další článek: Button se loučí s obhajobou titulu
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10