Mercedes: Schumacherovi se dařilo, Rosberga je škoda

Michael Schumacher v Koreji vyrovnal svůj nejlepší výsledek letošní sezony ze Španělska a Turecka. Dojel čtvrtý po startu z devátého místa. V přímém souboji mazácky předjel Roberta Kubicu a Jensona Buttona.
Mercedes: Schumacherovi se dařilo, Rosberga je škoda

„Tým odvedl tento víkend vynikající práci a Michaelův skvělý výsledek nám byl odměnou,“ řekl šéf týmu Ross Brawn.

Mercedes byl na korejském poloostrově viditelně ve formě. Nico Rosberg si vedl ještě lépe než starší kolega. Jeho závod ale ukončila nehoda s Markem Webberem.

Rosberg se v té době držel na čtvrtém místě. Webber uklouzl na obrubníku a skončil v protější zdi, síla nárazu ho odhodila zpět do silnice a tam se potkali s Rosbergem. Německého závodníka ztracený bodový příděl hodně mrzel. Stejně jako v Japonsku, kde se mu uvolnila matka u zadního kola, i v Koreji odpadl ne vlastní vinou.

„Je to škoda. Bylo těžké odhadnout, jakým směrem se Markovo auto bude pohybovat. Vzal jsem to zleva, ale on klouzal víc a víc a už jsem se mu nemohl vyhnout,“ popsal Rosberg. Frustraci dal na sobě znát jen neoficiálně na síti Twitter. „To je na prd! Nechápu, proč Webber nešlápl na brzdy. Odvalit se zpátky přes trať je šílenost,“ napsal a vydal se do Soulu na letiště.

Ross Brawn Rosberga pochválil za předjížděcí manévr na Lewise Hamiltona po odjezdu safety caru v 18. kole. Nehoda o kolo později ho zarmoutila o to víc. „Nico byl rychlý, auto mu sedělo a všechno šlo dobře až do onoho okamžiku. Jsme zklamaní, mohli jsme mít mnohem lepší výsledek,“ řekl.

Další článek: Button se loučí s obhajobou titulu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.