Mercedes s využitím žetonů zatím čeká

Mercedes se rozhodl zatím nevyužít pro vývoj svého motoru ve Formuli 1 žádné žetony. Do Kanady přitom přiveze nové pohonné jednotky.
Mercedes s využitím žetonů zatím čeká

Jezdci s pohonnými jednotkami Mercedes totiž v prvních šesti závodech dokázali naplnit potřebnou odjetou vzdálenost. Ze všech jezdců, kteří využívají pohonné jednotky Mercedes, musel už druhý motor nasadit jen Nico Hülkenberg z Force Indie.

Fakt, že dalších pět jezdců dokázalo letošní sezónu dosud absolvovat jen s jedním motorem, znamená, že Mercedes nasadí příští týden v Montrealu svůj druhý motor, který může být vylepšen z pohledu výkonnosti.

A ačkoliv bude nová pohonná jednotka určitých způsobem vylepšená, podle informací motorsport.com půjdu pouze o zlepšení v oblasti spolehlivosti spíše než výkonnosti.

Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme  

Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme  

Podle výkonného ředitele Lotusu Matthewa Cartera zde byla šance, že by při té příležitosti Mercedes použil pro vylepšení své pohonné jednotky některé ze svých sedmi zbývajících žetonů.

„Mercedes přinese také vylepšení z pohledu motoru, na které se těšíme. Jde o nový a zároveň vylepšený motor. Myslím, že mohli využít i žetony, rozhodně budeme mít vylepšený motor,” řekl Carter.

Mercedes nicméně potvrdil, že pro vývoj svého motoru zatím nepoužil žádné žetony. Řada na ně prý dojde až v pozdější fázi sezóny.

Foto: Getty Images / Peter J Fox

Další článek: Sauber po zlepšení výsledků věří i v lepší finanční situaci

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.