Mercedes s využitím žetonů zatím čeká

Mercedes se rozhodl zatím nevyužít pro vývoj svého motoru ve Formuli 1 žádné žetony. Do Kanady přitom přiveze nové pohonné jednotky.
Mercedes s využitím žetonů zatím čeká

Jezdci s pohonnými jednotkami Mercedes totiž v prvních šesti závodech dokázali naplnit potřebnou odjetou vzdálenost. Ze všech jezdců, kteří využívají pohonné jednotky Mercedes, musel už druhý motor nasadit jen Nico Hülkenberg z Force Indie.

Fakt, že dalších pět jezdců dokázalo letošní sezónu dosud absolvovat jen s jedním motorem, znamená, že Mercedes nasadí příští týden v Montrealu svůj druhý motor, který může být vylepšen z pohledu výkonnosti.

A ačkoliv bude nová pohonná jednotka určitých způsobem vylepšená, podle informací motorsport.com půjdu pouze o zlepšení v oblasti spolehlivosti spíše než výkonnosti.

Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme  

Honda a Ferrari o využití žetonů: nevíme, neřekneme  

Podle výkonného ředitele Lotusu Matthewa Cartera zde byla šance, že by při té příležitosti Mercedes použil pro vylepšení své pohonné jednotky některé ze svých sedmi zbývajících žetonů.

„Mercedes přinese také vylepšení z pohledu motoru, na které se těšíme. Jde o nový a zároveň vylepšený motor. Myslím, že mohli využít i žetony, rozhodně budeme mít vylepšený motor,” řekl Carter.

Mercedes nicméně potvrdil, že pro vývoj svého motoru zatím nepoužil žádné žetony. Řada na ně prý dojde až v pozdější fázi sezóny.

Foto: Getty Images / Peter J Fox

Další článek: Sauber po zlepšení výsledků věří i v lepší finanční situaci

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10