Mercedes: S vyřešením jezdecké sestavy pro sezonu 2025 nebudeme spěchat | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Mercedes: S vyřešením jezdecké sestavy pro sezonu 2025 nebudeme spěchat

Po nečekaném odchodu Lewise Hamiltona k Ferrari, který nastane po letošní sezoně, není zřejmé, kdo bude v roce 2025 v Mercedesu závodit po boku George Russella.

Už více než měsíc uplynul od chvíle, kdy bylo oznámeno, že se Lewis Hamilton po letošní sezoně rozloučí s Mercedesem a zamíří do Ferrari.

Od té doby neutichají spekulace ohledně jména jezdce, který bude v sezoně 2025 v německé stáji týmovým kolegou George Russella.

Původně se skloňovala jména jako Carlos Sainz, Alexander Albon či dokonce Fernando Alonso. Nově k nim přibylo jedno nečekané jméno – Max Verstappen.

I když se náhlý příchod Verstappena, který v současné době dominuje s Red Bullem, zdál ještě nedávno nepravděpodobný, s ohledem na současnou vnitřní krizi rakouské stáje je možné prakticky cokoliv.

Média spekulují o tom, že je šéf Red Bullu Christian Horner, jenž byl nedávno na základě interního vyšetření očištěn od obvinění, které se týkalo jeho údajně nevhodného chování vůči podřízené, ve sporu s Josem Verstappenem, otcem trojnásobného šampiona.

Když byl následně Jos Verstappen spatřen po závodě v Bahrajnu v rozhovoru se šéfem Mercedesu Totem Wolffem, nenechaly na sebe zprávy o možném přestupu úřadujícího mistra světa do německé stáje dlouho čekat.

Wolff se navíc nechal slyšet, že žádné varianty, co se možných kandidátů na sedačku u Mercedesu týká, nemůže vyloučit. Rakušan každopádně nechce s výběrem nástupce Lewise Hamiltona chvátat.

„Na rozhodnutí ohledně jezdců nespěchám. Budu se držet v klidu a následně vyhodnotím situaci na trhu,“ prohlásil Wolff, kterého cituje Autosport.

Novináři se Wolffa rovněž zeptali na juniora Mercedesu Andreu Kimiho Antonelliho. Mladý Ital, který je kandidátem na zisk sedačky v F1, prožil v Bahrajnu náročný vstup do své první sezony ve formuli 2. 

„Tým, který vyhrál šampionát F2, je na 17. a 18. místě (v kvalifikaci, pozn. red.), což zdaleka není místo, kde by se měl nacházet,“ zhodnotil Wolff debut Antonelliho, který víkend zachránil alespoň ziskem bodu v sobotním hlavním závodě.

„Můžete ho ale porovnávat s jeho týmovým kolegou. Oliver Bearman je podle mě špičkový jezdec,“ poukázal šéf Mercedesu na srovnání Antonelliho se zkušenějším Britem, kterého dokázal porazit.

„Skoro se cítím vinen, že o Antonellim příliš mluvím... Uvidíme, jak dopadnou další závody,“ dodal Wolff.

Doporučujeme

Články odjinud