Mercedes: S vozem spokojení nejsme, ale zvítězit chceme už v Bahrajnu

Ross Brawn přiznal, že tým Mercedes GP zatím není spokojený se svým vozem. Hned v prvním závodě v Bahrajnu ale nasadí úpravy a hodlá bojovat o vítězství.

"Nejsme tak dobře připravení, jak bychom chtěli, ale jdeme vpřed," řekl. "Je to těžká zima. Byla to první zima se 450 zaměstnanci místo původních 700 a tu ztrátu jsme pocítili v několika oblastech."

Když měl Brawn hovořit o konkrétních slabinách monopostu W01, uvedl: "No, vůz není konzistentní. Je to jedna z výzev, kterým čelíme. Když je vůz vyvážený, je to dobré, ale máme trochu potíže najít vyvážené nastavení. Je to trochu frustrující. Ale začínáme chápat, co musíme udělat."

Na druhé straně se Mercedes nedomnívá, že by na soupeře ztrácel významně. "Nemyslím, že by to byla sekunda (na kolo)," uvedl Brawn. "Je třeba se na to podívat detailně. Myslím, že s velkým množstvím paliva a při závodních simulacích, když jsme vůz dobře nastavili, jsme byli konkurenceschopní."

"Je trochu těžké vůz správně nastavit. Michael neodjel jedinou pořádnou kvalifikační simulaci s malým množstvím paliva, ale Nico s malým množstvím paliva jel a určitě to nebylo špatné. Třetí den testů skončil s nejlepším časem."

Ambice do začátku sezóny má proto Mercedes GP nejvyšší. Na otázku, kdy očekává, že tým začne vyhrávat závody, Brawn odpověděl: "V Bahrajnu. Naším cílem je s tím začít v Bahrajnu. Jakmile zjistíme, jak jsou na tom ostatní, uvidíme, jaký nás čeká úkol a jak musíme reagovat. Naším cílem je vždy vyhrát další závod. A další závod je ten v Bahrajnu."

Další článek: Lopez se rozešel s týmem USF1, zřejmě bude testovat pro Campos

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen