Mercedes s Ferrari nyní řídí formuli 1, říká Newey

Fakt, že o úspěchu nyní ve formuli 1 rozhodují zejména pohonné jednotky, může za to, že Mercedes s Ferrari v podstatě řídí královnu motorsportu.
Mercedes s Ferrari nyní řídí formuli 1, říká Newey

Takový je názor Adriana Neweyho, který je podepsaný pod řadou modelů Red Bullu. Newey se od loňského roku už tolik ve F1 nepohybuje.

V roce 2017 přitom vstoupí v platnost nová pravidla, díky kterým budou monoposty rychlejší. V rozhovoru pro Speedweek Newey řekl, že toto podporuje, byl by však rád, aby se změny dotkly také předpisů ohledně motorů.

„Změny pravidel jsem vždy vítal, jelikož vám dávají možnost experimentovat,“ řekl Newey. „Nezdravá je na formuli 1 současná dominance pohonných jednotek. Omezení při stavbě šasi zašla až příliš daleko, zatímco s motory můžete experimentovat.“

FIA se podívá na legálnost motorů Mercedesu a Ferrari

FIA se podívá na legálnost motorů Mercedesu a Ferrari

„Za této situace mohou titul vyhrát pouze Mercedes a Ferrari. Oni nyní řídí tento sport. Doufám, že FIA (Mezinárodní automobilová federace) dostane situaci pod kontrolu.“

„Motory musí být stejné, stejně jako palivo a software. To by do F1 mohlo přilákat ještě více automobilek. Na druhou stranu, FIA by mohla také zavést standardní motor, který by mohl zajistit konkurenceschopnost všech týmů.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault: Budeme mít stejný rozpočet jako dosud

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.