Mercedes řeší problémy s pohonnou jednotkou | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Mercedes řeší problémy s pohonnou jednotkou

Zdá se, že příprava „stříbrných šípů“ na nadcházející sezonu formule 1 není zcela bez problémů…

V hybridní éře „královny motorsportu“ od roku 2014 nenašli přemožitele. I letos budou největšími favority na zisk obou titulů. Před startem sezony však Mercedes hlásí problémy s pohonnou jednotkou.

„Vyskytly se nějaké potíže s pohonnými jednotkami. Dobře o nich víme, máme však plány na jejich vyřešení. Jsem si jistý, že do prvního závodu bude vše v pořádku,“ ujišťoval hlavní motorář Mercedesu Hywel Thomas ve videu německé stáje.

Mercedes pochopitelně není jen závodním týmem, ale i důležitým dodavatelem motorů. V sezoně 2021 budou s jeho pohonnými jednotkami závodit stáje Aston Martin, Williams a McLaren.

Německá automobilka tak letos zajišťuje motory pro 40 procent startovního pole F1.

„V současné chvíli stavíme hned několik motorů tak, aby byly připravené před novou sezonou. Některé už jsme zkompletovali a také poprvé nastartovali na dynamu, zkoušeli jsme jejich spolehlivost,“ poodhalil Thomas zákulisí příprav.

Úpravy pravidel donutily Mercedes při stavbě motorů přehodnotit zažitý postup.

„Tohle je první zima, kdy se připravujeme na sezonu, ve které bude možný pouze jeden upgrade.“

„Veškerý náš výkon se proto snažíme vložit do prvních pohonných jednotek pro první závody. V minulosti jsme výkon přidávali postupně s tím, jak jsme představovali vylepšené motory,“ vysvětlil Thomas.

„Je to výzva. Potřebujeme být absolutně připraveni na první závod. Potřebujeme jistotu, že je vše naprosto spolehlivé.“

„V této sezoně nás navíc čeká vyšší počet závodů, avšak počet pohonných jednotek na sezonu zůstává stejný. Každá bude proto muset vydržet vyšší počet velkých cen.“

Doporučujeme

Články odjinud