Mercedes půjde nahoru a McLaren dolů, předpovídá Ecclestone

Bernie Ecclestone je přesvědčený, že se přestup Lewise Hamiltona projeví na formě obou týmů, u McLarenu negativně, u Mercedesu pozitivně.
Mercedes půjde nahoru a McLaren dolů, předpovídá Ecclestone

"Věřím, že Mercedes bude letos mnohem silnější díky Lewisovi," prohlásil šéf formule 1. "Bude bojovat vpředu. A pokud bude Mercedes dobrý, Nico bude také vpředu."

Mercedesu má nahoru pomoci také další posilování na úrovni vedení týmu.

"Doufám, že ty změny povedou k tomu, že Mercedes bude mnohem silnější," pokračoval Ecclestone. "Jsem přesvědčený, že to Niki Lauda a Toto Wolff dokáží. Noví lidé, nové myšlení."

"Tu práci zvládnou. Mercedes má nejlepší motor, top jezdce, o nic menší rozpočet než přední týmy, takže je vše na místě. Byl bych zklamaný, kdyby nebyli vpředu. Už není na co se vymlouvat."

Vyhlídky McLarenu Ecclestone nevidí už tak dobře. "Nemůžete vyloučit Jensona, i když si myslím, že McLaren nebude bojovat na špičce. Myslím, že to bude velmi vzrušující sezóna."

Další článek: Jeden z prvních pracovních dní Lewise Hamiltona u Mercedesu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.