Mercedes prý chystá nové zbarvení. A co McLaren? (+Anketa)

Mercedes prý chystá změnu zbarvení svých vozů. Otazníky pak visí nad McLarenem.
Mercedes prý chystá nové zbarvení. A co McLaren? (+Anketa)

El Mundo Deportivo píše, že Mercedes letos upraví zbarvení svých vozů. Kombinace stříbrné a modré (sponzor Petronas) sice na první pohled zůstane, ale klasickou stříbrnou barvu nahradí chromová, kterou používal McLaren. Nová barva se jmenuje Kromo.

Otazníky visí nad McLarenem. Ten se podle španělského deníku bude chtít distancovat od Mercedesu a dát i marketingově jasně najevo, že začala nová éra s Hondou. Nabízí se kombinace bílé a červené (z dob spolupráce s japonským dodavatelem). Ta ale historicky vycházela ze sponzorství Marlbora.

Klepněte pro větší obrázek

V současné době je McLaren bez velkého sponzora, který by vozu mohl alespoň částečně vtisknout barevné schéma. Spekulovalo se o Movistaru, ale zatím nic oznámeno nebylo. El Mundo Deportivo se domnívá, že se McLaren skutečně vrátí ke kombinaci bílé a červené, k níž možná přibude černá. Nový design ale může spatřit světlo světa až v Austrálii. Do testů by McLaren mohl nastoupit s prozatímním oranžovým zbarvením. Uvidíme už z pár týdnů.

Další článek: Massa mění inženýra, bude jim bývalý závodní inženýr Buttona

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10