Mercedes prý chystá nové zbarvení. A co McLaren? (+Anketa)

Mercedes prý chystá změnu zbarvení svých vozů. Otazníky pak visí nad McLarenem.
Mercedes prý chystá nové zbarvení. A co McLaren? (+Anketa)

El Mundo Deportivo píše, že Mercedes letos upraví zbarvení svých vozů. Kombinace stříbrné a modré (sponzor Petronas) sice na první pohled zůstane, ale klasickou stříbrnou barvu nahradí chromová, kterou používal McLaren. Nová barva se jmenuje Kromo.

Otazníky visí nad McLarenem. Ten se podle španělského deníku bude chtít distancovat od Mercedesu a dát i marketingově jasně najevo, že začala nová éra s Hondou. Nabízí se kombinace bílé a červené (z dob spolupráce s japonským dodavatelem). Ta ale historicky vycházela ze sponzorství Marlbora.

Klepněte pro větší obrázek

V současné době je McLaren bez velkého sponzora, který by vozu mohl alespoň částečně vtisknout barevné schéma. Spekulovalo se o Movistaru, ale zatím nic oznámeno nebylo. El Mundo Deportivo se domnívá, že se McLaren skutečně vrátí ke kombinaci bílé a červené, k níž možná přibude černá. Nový design ale může spatřit světlo světa až v Austrálii. Do testů by McLaren mohl nastoupit s prozatímním oranžovým zbarvením. Uvidíme už z pár týdnů.

Další článek: Massa mění inženýra, bude jim bývalý závodní inženýr Buttona

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.