Mercedes prosazuje předsezónní testy v Bahrajnu, Horner se zlobí

Týmy se dohodly, že předsezónní testy proběhnou v roce 2017 od 27. února do 2. března a od 7. března do 10. března. Otázkou je, kde se tak stane.
Mercedes prosazuje předsezónní testy v Bahrajnu, Horner se zlobí

Po dohodnutí termínů se týmy dohodly také na tom, že testy stejně jako letos proběhnou v Montmeló nedalo Barcelony. Je to trať, kterou týmy znají snad ze všech nejvíce. Problém je, že v únoru je ve Španělsku ještě stále chladno, takže data o pneumatikách nejsou relevantní.

Pirelli lobuje za to, aby se testy uskutečnily v Bahrajnu, kde bude tepleji. Kvalitnějšími daty o pneumatikách by s ohledem na změny pravidel nepohrdly ani týmy. Bahrajn ale někteří odmítají kvůli vyšším nákladům. Kromě toho přesun do Bahrajnu je časově náročnější a inženýrům se před sezónou hodí každý den navíc.

Podle Autosportu se přesun testů do Bahrajnu stále diktuje. Existuje také možnost uskutečnit jeden test v Barceloně a druhý v Bahrajnu. 

Kromě toho se diskutují také sezónní testy. Zatím to vypadá, že by mohly být opět v úterý a ve středu po velkých cenách Španělska a Velké Británie.

Tlak ze strany Mercedesu?

Podle Motorsport.com prosazuje uskutečnění testů v Bahrajnu Mercedes, což kritizuje Christian Horner. „Má osobní preference je, že bychom měli zůstat v Evropě,“ uvedl. „Máme asi tak 65 až 75 % startovního roštu, který bojuje s rozpočtem, bojuje s financemi.“

Přesun mimo Evropu je podle Hornera nezodpovědný. Dokonce snahu přesunout testy do Bahrajnu označil za „šikanu“.

„Jsme tým, který si může dovolit jet do Bahrajnu, ale myslím, že je lepší mít testy v Barceloně.“

FIA zveřejnila předběžný kalendář a změnila pravidla

FIA zveřejnila předběžný kalendář a změnila pravidla

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Jezdce Haasu vyřadila technika, tým zaplatí pokutu

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen