Mercedes: Pro nás přímočarý, jednotvárný závod

Zatímco fanoušci byli v neděli odpoledne při sledování Velké ceny Turecka na infarkt, jezdci Mercedesu se na trati snad i nudili. Čtvrtý Michael Schumacher a pátý Nico Rosberg si neužili žádné pořádné souboje ani předjíždění.

„Mohl jsem na startu dostat Jensona (Buttona), ale neměl jsem dostatečnou přilnavost. Zaváděcí kolo bylo totiž docela pomalé a mně klesl tlak. V kombinaci s maximální rychlostí McLarenu to způsobilo, že jsem ho nemohl udržet za sebou. V prvním kole jsem měl vůbec problém zůstat s autem na trati,“ popsal svůj start Schumacher. „Od té doby jsem si hlídal startovní pozici, a když pak vypadl Sebastian, získali jsme další místo. Pro mě to byl přímočarý závod, možnosti žádné,“ dodal.

Podobně to cítil i Rosberg. „Pro mě to byl jednotvárný závod. Byl jsem o trochu rychlejší než Michael, ale nebyla možnost ho předjet. Taky jsem musel být opatrný kvůli Robertovi (Kubicovi), který na mě zezadu dorážel. Nejvíc vzrušující část závodu byla kola před a po zastávce, ta byla velice rychlá. Tým odvedl skvělou práci, udržel jsem si pozici.“

Se svými umístěními byli oba jezdci spokojeni. „Přiblížili jsme se Red Bullu a dostali se před Ferrari,“ řekl Schumacher. „Přestože se ještě musíme zlepšit, jsem rád, že z tohoto víkendu jsme dostali, co jsme mohli,“ doplnil Rosberg.

Doporučujeme

Články odjinud