Mercedes: Pro nás přímočarý, jednotvárný závod

Zatímco fanoušci byli v neděli odpoledne při sledování Velké ceny Turecka na infarkt, jezdci Mercedesu se na trati snad i nudili. Čtvrtý Michael Schumacher a pátý Nico Rosberg si neužili žádné pořádné souboje ani předjíždění.

„Mohl jsem na startu dostat Jensona (Buttona), ale neměl jsem dostatečnou přilnavost. Zaváděcí kolo bylo totiž docela pomalé a mně klesl tlak. V kombinaci s maximální rychlostí McLarenu to způsobilo, že jsem ho nemohl udržet za sebou. V prvním kole jsem měl vůbec problém zůstat s autem na trati,“ popsal svůj start Schumacher. „Od té doby jsem si hlídal startovní pozici, a když pak vypadl Sebastian, získali jsme další místo. Pro mě to byl přímočarý závod, možnosti žádné,“ dodal.

Podobně to cítil i Rosberg. „Pro mě to byl jednotvárný závod. Byl jsem o trochu rychlejší než Michael, ale nebyla možnost ho předjet. Taky jsem musel být opatrný kvůli Robertovi (Kubicovi), který na mě zezadu dorážel. Nejvíc vzrušující část závodu byla kola před a po zastávce, ta byla velice rychlá. Tým odvedl skvělou práci, udržel jsem si pozici.“

Se svými umístěními byli oba jezdci spokojeni. „Přiblížili jsme se Red Bullu a dostali se před Ferrari,“ řekl Schumacher. „Přestože se ještě musíme zlepšit, jsem rád, že z tohoto víkendu jsme dostali, co jsme mohli,“ doplnil Rosberg.

Další článek: Z nováčků cíl viděli jen piloti Virginu

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10