Mercedes: Pro nás přímočarý, jednotvárný závod

Zatímco fanoušci byli v neděli odpoledne při sledování Velké ceny Turecka na infarkt, jezdci Mercedesu se na trati snad i nudili. Čtvrtý Michael Schumacher a pátý Nico Rosberg si neužili žádné pořádné souboje ani předjíždění.

„Mohl jsem na startu dostat Jensona (Buttona), ale neměl jsem dostatečnou přilnavost. Zaváděcí kolo bylo totiž docela pomalé a mně klesl tlak. V kombinaci s maximální rychlostí McLarenu to způsobilo, že jsem ho nemohl udržet za sebou. V prvním kole jsem měl vůbec problém zůstat s autem na trati,“ popsal svůj start Schumacher. „Od té doby jsem si hlídal startovní pozici, a když pak vypadl Sebastian, získali jsme další místo. Pro mě to byl přímočarý závod, možnosti žádné,“ dodal.

Podobně to cítil i Rosberg. „Pro mě to byl jednotvárný závod. Byl jsem o trochu rychlejší než Michael, ale nebyla možnost ho předjet. Taky jsem musel být opatrný kvůli Robertovi (Kubicovi), který na mě zezadu dorážel. Nejvíc vzrušující část závodu byla kola před a po zastávce, ta byla velice rychlá. Tým odvedl skvělou práci, udržel jsem si pozici.“

Se svými umístěními byli oba jezdci spokojeni. „Přiblížili jsme se Red Bullu a dostali se před Ferrari,“ řekl Schumacher. „Přestože se ještě musíme zlepšit, jsem rád, že z tohoto víkendu jsme dostali, co jsme mohli,“ doplnil Rosberg.

Další článek: Z nováčků cíl viděli jen piloti Virginu

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen