Mercedes pro Ferrari stále představuje hrozbu

Ferrari sice v Baku v pátek jasně udávalo tempo, Leclerc a Vettel však ví, že zdaleka nemají vyhráno. Mercedes nelze podceňovat.
Mercedes pro Ferrari stále představuje hrozbu

Charles Leclerc (1./1.)

V prvním tréninku prakticky nebylo o co bojovat, vypovídající je tak trénink druhý. V tom se nejvíce dařilo Leclercovi. Mercedes (Lewis Hamilton) na něj ztrácel téměř sedm desetin. Monačan však tuší, že v kvalifikaci to bude jiná písnička.

„Cítím se ve voze dost dobře, trať mi taky sedí, byl to fajn den. Když se ale podíváme na závodní rychlost, čekám v neděli od Mercedesu mnohem víc než v kvalifikaci. Jsem si jistý, že mají schovaná esa v rukávu. Myslím ale, že zítra se dají do kupy a bude to hodně těsné,“ řekl Leclerc.

Sebastian Vettel (2./2.)

Čtyřnásobný mistr světa z Německa svému mladšímu kolegovi přitakával.

„Na téhle trati si musíte stoprocentně věřit. Je tu spousta tvrdých brzdění po dlouhých rovinkách a snadno se tu dopustíte chyby. Rozhodující bude zítřek, ale autu věřím a budeme se zlepšovat,“ prohlásil Vettel.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Gaslyho neposlal tým na váhu. Dostali velmi tvrdý trest

18:24 | Eric Boullier na Paul Ricardu povýšil. Nyní je už výkonným ředitelem francouzské GP.
15:36 | Pat Fry nastoupí k Renaultu 5. února, potvrdil tým. Fry přichází z McLarenu.
10:37 | Podle Corriere dello Sport by měl Hamilton prodloužit s Mercedesem do konce roku 2024 za 55 milionů euro ročně. #spekulace
24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.