Mercedes pro dnešek změnil rozvrh jízd svých jezdců

Mercedes se pro třetí den předsezónních testů formule 1 v Barceloně rozhodl pro změnu, když dnes dá šanci na půl dne oběma svým závodním jezdcům.
Mercedes pro dnešek změnil rozvrh jízd svých jezdců

Mercedes v prvních dvou dnech testů z pohledu časů obsadil druhé a čtvrté místo, pozornost si však získal zejména počtem ujetých kol. V pondělí zvládl Lewis Hamilton 156 kol a včera Nico Rosberg dokonce 172. V obou případech to byl s přehledem nejvyšší počet kol ze všech jezdců.

Dnes měl znovu celý den ve voze strávit úřadující mistr světa, včera večer však v rozhovoru s novináři přiznal, že stále cítí únavu z prvního dne ve voze.

„Dnes se cítím docela dobře, ale všechno mě bolí,“ řekl. „Nezáleží na tom, jak moc trénujete, ale když řídíte vůz F1 poprvé, tak další den...“

„Je to něco jako jít si zacvičit po několika měsících, co jste nebyli v posilovně. Další den vás pak všechno bolí. Tohle je úplně stejné. Kvůli šíleným přetížením cítím bolest krční páteře a trochu i ve spodní části zad.“

Mercedes se proto dnes ráno rozhodl změnit rozvržení jízd svých jezdců. Dopoledne ve voze sedí Rosberg, zatímco Hamilton se do mercedesu vrátí po obědě.

„Vzhledem k obrovskému množství ujetých kilometrů v Barceloně chceme pro Melbourne udržet naše kluky v nejlepší formě,“ napsal Mercedes na svůj twitterový účet.

Intenzivnější program

Omezení testů pro letošní rok, kdy jsou pouze dva čtyřdenní testy v Barceloně, podle Hamiltona klade na jezdce mnohem vyšší nároky.

„Je to šílené, nemáme teď moc testovacích dní,“ řekl Hamilton. „Když jsem na konci roku 2006 a na začátku 2007 přišel do formule 1, měli jsme nějakých 15 nebo 20 testovacích dní.“

„Teď máme jízd v rámci zimních testů méně a méně. Vloni jsme měli 12 dní a letos osm, což znamená, že já strávím před prvním závodem ve voze jen čtyři dny, což není mnoho.“

„A abychom pořádně vyzkoušeli vůz, musíme za tu dobu ujet více kilometrů než kdy předtím. Normálně v první den vůz často selže, ale teď vůz stále jezdí a nezastavuje. Je to úžasné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (3) Další článek: Vozy mají příští rok zrychlit o 3 sekundy
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".