Mercedes pro Antonelliho nachystal bohatý testovací program | Foto: Mercedes F1

Foto: Mercedes F1

Mercedes pro Antonelliho nachystal bohatý testovací program

Junior Mercedesu Andrea Kimi Antonelli letos absolvuje bohatý testovací program s dva roky starým monopostem F1.

Andrea Kimi Antonelli, kterého letos čeká první sezona ve formuli 2, patří k nejvýraznějším talentům současnosti. Velmi dobře si toho je vědom i Mercedes, jehož juniorského programu je mladý Ital členem.

Jak uvedl německý magazín Auto Motor und Sport (AMuS), Mercedes pro letošní rok nachystal pro Antonelliho obsáhlý testovací program s dva roky starým vozem F1, který nese označení W13.

Tento krok naznačuje, že by Mercedes mohl uvažovat o brzkém povýšení Antonelliho do F1 – pokud letos uspěje ve formuli 2.

 

Důvod, proč Mercedes nechá Antonelliho jezdit právě ve dva roky starém monopostu, je zřejmý. F1 má již léta omezené testování, což ale neplatí pro monoposty, které jsou z předminulé sezony. 

Výhodou pro Antonelliho je skutečnost, že vůz z roku 2022 již spadá do současné generace monopostů F1, takže bude mít možnost si plnohodnotně vyzkoušet víceméně aktuální techniku. 

Ani testování s dva roky starým vozem nicméně není levnou záležitostí.

Podle informací AMuS stál například loňský testovací testovací program o 20 dnech, kterého se zúčastnil Felipe Drugovich, tým Aston Martin šest milion dolarů.

Doporučujeme

Články odjinud