Mercedes přiznává, že své problémy s pneumatikami ještě nevyřešil

Po závodě v Bahrajnu se u Mercedesu intenzivně věnovali pneumatikám, a i když si do Španělska vezou řešení na testování, nemyslí si, že tuto kapitolu můžou uzavřít.
Mercedes přiznává, že své problémy s pneumatikami ještě nevyřešil

Jezdci Mercedesu se na Sakhiru trápili hlavně v první polovině závodu, když následně klesly teploty, dostali se znovu do tempa. Na vině byla špatná práce s pneumatikami.

"Své úsilí jsme soustředili do dvou oblastí, dokončení našeho balíku úprav pro Španělsko a pochopení naší relativní ztráty rychlosti v Bahrajnu," popisoval šéf týmu Ross Brawn.

"V té druhé oblasti jsme pokročili a během nadcházejících závodních víkendů budeme testovat úpravy, které by nám měly v této věci pomoci. Ještě to nemáme vyřešené, ale zlepšujeme se. Samozřejmě se počítá výkonnost v závodě."

Mercedes ví, že na Katalánském okruhu může očekávat vyšší teploty než v zimních testech, takže bude čelit poměrně odlišným podmínkám a nejistotě.

"Naším cílem je zlepšit naší odpolední nedělní výkonnost, aby se vyrovnala tomu, co jsme dokázali v posledních dvou závodech v sobotu," uvedl sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff.

Vzhledem k náročnosti okruhu bude výsledek z pátého závodního víkendu důležitý. "Bude to zajímavý víkend. Jakmile uvidíme výkonnost všech v Barceloně, měli bychom získat dobrou představu o tom, jak bude vypadat zbytek sezóny," dodal Nico Rosberg.

Další článek: Sauber jede do Barcelony s upraveným zadním křídlem

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00